Kategorie

Kontakt REinwestuj.pl

Doradzimy jak wybrać najlepszy apartament inwestycyjny

Maria

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 519 499 300

Walerian

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 698 695 683


Zainwestuj
w miniFARMĘ
fotowoltaiczną

od 200 000 zł
stopa zwrotu 16%

DOinwestuj.pl

tel. 510 540 200
tel. 519 499 300

Korzyści z inwestowania w nieruchomości

5 zalet inwestowania w nieruchomości

 

Wielu Polaków preferuje inwestycje w mieszkania na wynajem, apartamenty typu condo lub nieruchomości wakacyjne, na dalszym miejscu stawiając lokaty bankowe, fundusze inwestycyjne, akcje i obligacje. Z czego wynika tak duże zainteresowanie inwestowaniem w nieruchomości i jakie są główne korzyści z lokowania kapitału w lokale na wynajem?

Oto główne korzyści z inwestowania w nieruchomości:

1. Wzrost wartości kapitału

W miarę spłacania kredytu i wzrostu wartości Twojej nieruchomości, budujesz swój własny kapitał. W zależności od Twoich potrzeb, w przyszłości, nieruchomość będziesz mógł sprzedać, przekazać spadkobiercom lub wziąć kredyt pod hipotekę, żeby kupić kolejne mieszkanie na wynajem. A kiedy osiągniesz wiek emerytalny będziesz dysponować dużym kapitałem oraz regularną wypłatą czynszu, stanowiącą równowartość sporej emerytury.

2. Inwestowanie w nieruchomości a wzrost ich wartości

W większości przypadków wynajmowana nieruchomość jest umacniającym się aktywem. Zdarza się, że nieruchomości narażone są na wahania na rynku, lecz w długoterminowej perspektywie, inwestor zawsze odzyskuje wartość nieruchomości, co więcej cena nabytego lokalu konsekwentnie wzrasta. Przez ostatni rok przeciętna stawka za metr kwadratowy mieszkania w Warszawie wzrosła o 5,4 proc. Osiągnęła ona teraz wartość 7 507 zł i jest najwyższa od stycznia 2013 r. Średnia cena metra kwadratowego mieszkania w Gdańsku wynosi obecnie 6 100 zł - najwięcej od 10 lat. Tylko w ciągu ostatniego roku ceny wzrosły o 8,4 proc.

3. Przepływ środków pieniężnych w zakresie inwestowania w nieruchomości

Znasz powiedzenie „Pieniądz jest królem”? Jest w tym dużo prawdy, jeśli chodzi o zwrot kapitału z inwestycji. Z pewnością korzyści z długoterminowego wzrostu wartości inwestycji i kapitału są bardzo cenne, ale nie są to jedyne pozytywne strony inwestowania w nieruchomości. Prawdziwe zalety inwestowania w nieruchomości są kombinacją tych korzyści i natychmiastowego oraz niezwykle cennego przepływu środków pieniężnych, które otrzymasz co miesiąc w postaci czynszu. Realny finansowy przychód możesz wykorzystać, aby spłacić kredyt lub odłożyć, jeśli Twoja nieruchomość została już spłacona. A kiedy już osiągniesz wolność finansową*) , będziesz mógł korzystać z wypłaty czynszu jak z comiesięcznego wynagrodzenia, bez potrzeby wykonywania pracy.

4. Korzyści podatkowe z inwestowania w nieruchomości

Zakup oraz posiadanie lokali na wynajem gwarantuje również inne pożytki, a mianowicie możliwość skorzystania z ulg podatkowych. Przeanalizowanie przepisów prawnych oraz zrozumienie, do jakich ulg podatkowych się kwalifikujesz, może znacznie zmniejszyć Twoje podatki, a to z kolei zwiększy zysk generowany przez nieruchomości. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest wybór ryczałtowej stawki podatku od wynajmu nieruchomości w wysokości 8,5%. Inną korzyścią jest możliwość odliczenia podatku VAT od zakupu nieruchomości przez firmy, a nawet osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej.

5. Zabezpieczenie na przyszłość poprzez inwestowanie w nieruchomości

Kupiona nieruchomość jest źródłem pasywnego przychodu przez wiele lat. Profesjonalnie zarządzany apartament czy mieszkanie mogą być rentowne przez długi okres czasu i stanowią idealne zabezpieczenie dla Ciebie i Twoich najbliższych.

Inwestor w przypadku nagłej potrzeby finansowej może sprzedać posiadany lokal i szybko pozyskać potrzebne środki. Natomiast posiadacz lokalu na wynajem po przejściu na emeryturę znacznie polepsza swój poziom życia w związku z uzyskiwaniem comiesięcznego czynszu – dodatkowej emerytury. Tak więc jedną z głównych korzyści inwestowania w nieruchomości, dla osób indywidualnych, jest spokój ducha i niezależność finansowa jaką dają regularnie wypłaty czynszów.

*) wolność finansowa – stan, w którym Twoje wpływy z czynszów generowane przez posiadane nieruchomości lub przez inne aktywa zabezpieczają Twoje potrzeby finansowe.

Jeśli zainteresował Cię temat korzyści związanych z inwestowaniem w nieruchomości, koniecznie przeczytaj artykuł poświęcony wolności finansowej, a gdybyś chciał uzyskać więcej informacji o możliwościach inwestowania w nieruchomości, zapraszamy do kontaktu z doradcą REinwestuj.pl