Kategorie

Kontakt REinwestuj.pl

Doradzimy jak wybrać najlepszy apartament inwestycyjny

Maria

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 519 499 300

Walerian

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 698 695 683


Zainwestuj
w miniFARMĘ
fotowoltaiczną

od 200 000 zł
stopa zwrotu 16%

DOinwestuj.pl

tel. 510 540 200
tel. 519 499 300

Wolność finansowa. Co to jest? Jak ją osiągnąć?

Wolność finansowa jest celem, który wszyscy chcą osiągnąć. W dążeniu do wolności finansowej chodzi głównie o inwestowanie zaoszczędzonych pieniędzy, żeby w przyszłości stać się niezależnym. Aby to osiągnąć, trzeba mieć kilka sprecyzowanych celów, które będą wyznaczać nam drogę.

Czym jest wolność finansowa?

Wolność finansową osiągamy wtedy, gdy nasze pasywne dochody - niewymagające naszej pracy - w formie gotówki, przewyższają poziom naszych comiesięcznych wydatków. Tak więc osoby wolne finansowo, to takie, które nie muszą pracować zarobkowo, aby utrzymać swój dotychczasowy standard życia. Oznacza to, że dochody z naszych inwestycji pokrywają wszystkie nasze konieczne wydatki.

Wolność finansowa dla każdego z nas oznacza coś innego. Dla jednych to miesięczny dochód w wysokości 3 tysięcy złotych, a dla innych 10 tysięcy złotych. Dzieje się tak, ponieważ wolność finansowa nie zależy od tego ile zarabiamy, ale ile wydajemy.

Jak osiągnąć wolność finansową?

Punktem wyjścia do wolności finansowej jest posiadanie stałego źródła dochodu: może to być stała praca, własna firma, wolny zawód. Ważne jest, aby pensja wystarczyła na pokrycie stałych kosztów życia i pozostało jeszcze coś, żeby odłożyć, zaoszczędzić na poczet jakiejś inwestycji. Gdy pierwszy warunek jest spełniony, warto rozważyć możliwości rozpoczęcia inwestowania i pomnażania swojego majątku. To sprawi, że nie tylko będziemy wolni finansowo, ale otworzą się przed nami nowe perspektywy. Inwestowanie w nieruchomości jest jednym z najlepszych sposobów na budowanie bogactwa i osiągnięcie wolności finansowej, która z kolei umożliwi nam realizację naszych projektów i marzeń.

Wolność finansowa, dzięki inwestowaniu w nieruchomości  

Inwestowanie w nieruchomości jest jednym z najbezpieczniejszych i najinteligentniejszych sposobów zarabiania pasywnego dochodu - bez stałego angażowania własnej pracy. Zakup nieruchomości pod wynajem to także najprostsza droga do wolności finansowej. Ulokowanie oszczędności w nieruchomości to także bezpieczny sposób na zamrożenie kapitału. Atrakcyjnie usytuowana nieruchomość z czasem zyskuje na wartości. Inwestorzy na rynku nieruchomości mają gwarantowany zwrot kapitału z najmu, a dodatkowo po jakimś czasie mogą jeszcze zarobić na sprzedaży lokalu.

Eksperci ds. nieruchomości zgodnie twierdzą, że najtrudniejsza jest pierwsza inwestycja. Z upływem czasu, każdy inwestor zdobywa doświadczenie, ponadto pierwsza inwestycja zaczyna procentować – przynosi coraz wyższy dochód z najmu i wzrasta na wartości.

Oprócz posiadania strategicznego planu, zarówno początkujący inwestor, jak i doświadczony powinien skorzystać z doradztwa profesjonalnego eksperta ds. rynku nieruchomości. Konsultacja z ekspertem konieczna jest, aby dokonać właściwego wyboru i zakupić nieruchomość z potencjałem wzrostu wartości.

Dla osób przechodzących na emeryturę posiadanie portfela mieszkań na wynajem jest idealnym gwarantem dodatkowego dochodu i wolności finansowej. Warto jednak zadbać, aby wolność finansową uzyskać już we wcześniejszym wieku. Pomoże w tym następująca dźwignia finansowa. Dochód z wynajmu wykorzystywany jest do generowania wystarczającej ilości gotówki, która następnie lokowana jest w zakup nowych nieruchomości na wynajem. I tak na przestrzeni 10 czy 15 lat jesteśmy w stanie zbudować imponujący portfel kilku lokali na wynajem.

Wolność finansowa nie tylko dla bogatych

Wielu Polaków marzy o niezależności finansowej, której osiągnięcie prawie zawsze poprzedzone jest ciężką pracą. Rekiny biznesu zgodnie twierdzą, że warto starać się i pracować w celu realizacji własnych marzeń o wolności finansowej. Inwestowanie w nieruchomości jest jednym z kilku sposobów na budowanie wolności finansowej. Realizacja każdego celu życiowego, w tym również osiągnięcie wolności finansowej, wymaga zdyscyplinowania i konsekwencji. Niektórzy błędnie myślą, że inwestowanie w nieruchomości zarezerwowane jest wyłącznie dla bogatych, podczas gdy wystarczy 25 tys. złotych, aby rozpocząć drogę ku wolności finansowej, której nie można też mylić z bogactwem. W odróżnieniu od gromadzenia bogactw i bycia zamożnym, wolność finansowana oznacza raczej umiejętność zarządzania swoimi przychodami i wydatkami, tak, aby koszty życia nie przewyższały wysokości dochodów pasywnych.

Jeśli więc marzymy o osiągnięciu wolności finansowej dla siebie i swojej rodziny za 10 lat, musimy mieć jasne i zdyscyplinowane podejście do naszych finansów już od dzisiaj.