Kategorie

Nowości

Apartament wakacyjny Pobierowo
netto: 661 539,00 zł
(brutto: 813 692,97 zł)

Polecamy

Apartament wakacyjny Hiszpania Playa Flamenca
netto: 1 518 150,00 zł
(brutto: 1 669 965,00 zł)
Kontakt REinwestuj.pl

Doradzimy jak wybrać najlepszy apartament inwestycyjny

Maria

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 519 499 300

Walerian

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 698 695 683


Zainwestuj
w miniFARMĘ
fotowoltaiczną

od 200 000 zł
stopa zwrotu 16%

DOinwestuj.pl

tel. 510 540 200
tel. 519 499 300

Zakup mieszkania w Warszawie na Mokotowie – Twój pomysł na rentowną inwestycję

Warszawa jako idealne miasto na zainwestowanie kapitału w mieszkanie pod wynajem

Warszawa, największe polskie miasto, atrakcyjne do mieszkania i inwestowania

Doświadczony inwestor  wie, że Warszawa to nie tylko epicentrum biznesu, ale również optymalna lokalizacja na zakup mieszkania pod wynajem. Wielu ekspertów uważa, że stolica jest bezkonkurencyjna, jeśli chodzi o generowanie zysków z wynajmu mieszkań i wzrost wartości nieruchomości w czasie. Zanim zdecydujemy się na zakup mieszkania w Warszawie warto przeanalizować najważniejsze czynniki  mające  wpływ na atrakcyjność i płynność warszawskiego rynku nieruchomości.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania pod wynajem w Warszawie

Warszawa wysoko plasuje się w rankingach miast, całkiem niedawno zajęła 7 miejsce w zestawieniu najbardziej przyjaznych do życia miast w Europie (Sumo Finans). Stolica jest siedzibą takich technologicznych gigantów, jak Samsung, Google czy Facebook; polskich i zagranicznych korporacji; licznych placówek kultury i sztuki (113 muzeów i galerii, 37 teatrów i 30 kin) i 670 km tras rowerowych. Tak bogata mapa biznesowa i rekreacyjna stolicy stwarza ogromne możliwości zawodowe i zapewnia tysiące miejsc pracy, dzięki czemu Warszawa ma bardzo niskie bezrobocie 1,8%. Stolica to także atrakcyjne miasto dla rodzin – 40% powierzchni stolicy to tereny zielone.

Stabilny rynek nieruchomości sprzyja inwestowaniu w mieszkania w Warszawie

Według najnowszego raportu NBP popyt na mieszkania jest wysoki, a rynek mieszkaniowy zachowuje się stosunkowo stabilnie, biorąc pod uwagę post pandemiczną rzeczywistość. Prognozy mówią, że w najbliższych latach ceny mieszkań wzrosną o 7% rocznie. Przewiadywania potwierdzają przekonanie, że teraz jest dobry moment na zakup mieszkania w Warszawie, nie tylko w celu zabezpieczenia kapitału przed inflacją, ale również w obliczu prawie zerowego oprocentowania lokat. Zakup mieszkania w Warszawie daje rentowność na stabilnym poziomie, a dodatkowo inwestor zarabia na wzroście wartości w czasie.

Wysokie zapotrzebowanie na mieszkania na wynajem w Warszawie

Warszawa to nie tylko biznes, stolica liczy 220 000 studentów i 50 000 absolwentów wyższych uczelni, którzy na początku swojej kariery często wynajmują w Warszawie mieszkania. Stolica oferuje młodym absolwentom szerokie możliwości zawodowe i atrakcyjne wynagrodzenie. Od kilku lat w nieruchomości w Warszawie inwestują zagraniczne podmioty, Szwedzi czy Duńczycy w 2021 roku kupili mieszkania o wartości 500 mln euro. Zagraniczni inwestorzy uważają, że rynek najmu krótkotrwałego w Polsce zyskuje na atrakcyjności. Popyt zwiększa się również dzięki przyjezdnym z mniejszych polskich miast i z zagranicy. Należy też pamiętać o Polakach pracujących w Stanach czy Europie Zachodniej chętnie inwestujących w mieszkania w Warszawie na wynajem. Patrząc przyszłościowo warto powiedzieć, że według prognoz PWC populacja Warszawy wzrośnie o 10% do 2035 roku, co oznacza zwiększony popyt na mieszkania, w tym kawalerki.  Tu należy zaznaczyć, że popyt nie nadąża za podażą, i w Warszawie nadal nie buduje się wystarczającej liczby mieszkań. Taka sytuacja będzie się pogłębiać z powodu ciągłego napływu uchodźców z Ukrainy, dla których inwestorzy chętnie kupują mieszkania i wynajmują.

Zakup mieszkania w Warszawie na Mokotowie

Mokotów jedna z najbardziej atrakcyjnych dzielnic w Warszawie. Jak każde duże miasto, Warszawa ma bardzo zróżnicowane pod wieloma względami dzielnice. Jedną z najbardziej pożądanych dzielnic Warszawy i najlepiej skomunikowaną z centrum jest Mokotów. Znane biuro nieruchomości przeprowadziło ranking popularności warszawskich dzielnic, Mokotów znalazł się na drugim miejscu, od razu po Śródmieściu. Mokotów tak wysokie notowania zawdzięcza dobrej komunikacji, bogatej infrastrukturze usługowo gastronomicznej oraz placówkom edukacyjnym na wysokim poziomie. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat nieruchomości na Mokotowie zdrożały o 10,2%. W ostatnich kwartałach popyt znacznie wyprzedził podaż mieszkań, a to oznacza, że coraz trudniej jest kupić mieszkanie w Warszawie od dewelopera. Analizując aktualne tendencje na polskim rynku utwierdzamy się w przekonaniu, że zakup mieszkania w Warszawie na wynajem to dobry sposób na zainwestowanie kapitału.

Prestiżowy apartamentowiec na Mokotowie – okazja, aby kupić mieszkanie w jednej z najbardziej pożądanych dzielnic Warszawy już od 239 tys. zł

Aktualnie na Mokotowie realizowany jest prestiżowy budynek typu hotelowego, w którym na sprzedaż są 224 apartamenty o powierzchni od 17 do 52 mkw. Najmniejsze lokale, o powierzchni do 25 m2, pełnią funkcję użytkową (np. z przeznaczeniem na biuro), usługową lub mieszkalną. Apartamenty inwestycyjne o powierzchni powyżej 31 m2 składają się z salonu z aneksem kuchennym, łazienki i sypialni. Większe jednostki mają oddzielną kuchnię i dodatkową sypialnię. We wszystkich apartamentach będą duże przeszklone balkony z widokiem na miasto oraz klimatyzacja.

Inwestycja dzięki swoim licznym walorom, doskonale wpisuje się w segment nieruchomości premium. O jej luksusowym charakterze świadczy m.in. unikalny projekt architektoniczny, wysoka jakość materiałów wykończeniowych oraz bogata gama udogodnień zaplanowanych na terenie obiektu. Projekt jest stworzony dla osób szukających bezpiecznej inwestycji w atrakcyjnej lokalizacji. Nowoczesne mieszkania  są alternatywą dla lokat bankowych i spekulacji giełdowych, jako bezpieczna forma ulokowania kapitału. Właściciele apartamentów nie tylko zabezpieczą oszczędności ale mogą również liczyć na stały przychód z wynajmu oraz realny wzrost wartości nieruchomości w czasie.

Apartament w tak atrakcyjnej okolicy może być przeznaczony zarówno na krótko, jak i długoterminowy wynajem.  Takie lokale idealnie zabezpieczają kapitał i obciążone są minimalnym ryzykiem.  Obserwując utrzymujący się wzrost cen nieruchomości, właściciele mogą liczyć na znaczny wzrost wartości w czasie, nawet o 10% w skali roku. Zakup mieszkania w Warszawie to oprócz generowania zysku, inwestycja w bezpieczną przyszłość naszą i naszych dzieci.