Kategorie

Kontakt REinwestuj.pl

Doradzimy jak wybrać najlepszy apartament inwestycyjny

Maria

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 519 499 300

Walerian

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 698 695 683


Zainwestuj
w miniFARMĘ
fotowoltaiczną

od 200 000 zł
stopa zwrotu 16%

DOinwestuj.pl

tel. 510 540 200
tel. 519 499 300

Dlaczego warto inwestować w mieszkania i apartamenty w Warszawie?

Warszawa – miasto, w którym warto inwestować w mieszkania

W ostatnich kilku latach Warszawa stała się jednym z najbardziej atrakcyjnych miast do inwestowania w mieszkania w Europie Środkowo-Wschodniej. Mieszkania na wynajem, apartamenty hotelowe czy lokale komercyjne kupują zarówno Polacy, jak i inwestorzy zagraniczni. Popularność inwestowania  w mieszkania w Warszawie zawdzięczamy niskim stopom procentowym, stosunkowo wysokim zyskom z inwestycji oraz licznym czynnikom związanym ze wzrostem gospodarczym i rozwojem usług biznesowych w stolicy.

Warszawa atrakcją inwestorów z Polski i zagranicy

Warszawa pod wieloma względami dorównuje stolicom Europy Zachodniej - wysoki poziom życia, dynamicznie rozwijająca się gospodarka, napływ firm zagranicznych oraz rosnąca liczba inwestycji budowlanych sprawiają, że polski rynek nieruchomości już po raz drugi w ciągu ostatnich 15 lat przeżywa boom inwestycyjny.

Jakie czynniki pełnią kluczową rolę w utrzymującym się na wysokim poziomie popycie na mieszkania i powierzchnie komercyjne? Co przyciąga inwestorów z Polski i zagranicy do inwestowania w nieruchomości w stolicy?

Warszawski rynek dysponuje kompetentnym kapitałem ludzkim z wykształconą, wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą oraz wciąż rozwijającą się infrastrukturą, która z roku na rok podnosi poziom życia w stolicy. Financial Times w jednym z artykułów w superlatywach odnosi się do ekonomicznego potencjału Warszawy, jakości życia, ludzkiego potencjału i dobrze rozwiniętej sieci transportowej. W 2017 roku zatrudnienie w ośrodkach usług biznesowych wzrosło prawie o połowę. Stabilny rynek gospodarczy i sprzyjająca sytuacja makro-ekonomiczna oznaczają wysoki popyt na pracowników i rosnące zapotrzebowanie na lokale mieszkalne.

Wysoki popyt na mieszkania w Warszawie

Wraz z dynamicznym rozwojem ekonomiczno-gospodarczym stolicy odnotowano również zwiększoną działalność deweloperów. Rosnąca liczba podmiotów inwestująca w Warszawie wpływa na wzrost populacji stolicy i regionu. Obecnie Warszawa ma ponad 1,7 mln mieszkańców. Rosnąca populacja miasta stanowi jeden z najważniejszych czynników gwarantujących bezpieczeństwo inwestycji przy zakupie mieszkania na wynajem. Ze statystyk GUS wynika, że za siedem lat stolica docelowo może mieć ponad 1,8 mln mieszkańców. Większa liczba mieszkańców Warszawy to wyższy popyt na lokale mieszkalne i pewny zwrot z inwestowania w mieszkania. Ceny mieszkań rosną z roku na rok i przy zwiększającym się popycie nie ma szansy w najbliższym czasie na zniżki cen transakcyjnych. Biorąc powyższe pod uwagę rok 2018 to dobry moment, aby zainwestować i zabezpieczyć swoją przyszłość.

Warszawa - miasto, w którym powstają nowoczesne inwestycje deweloperskie

Na warszawskim rynku od kilku lat obserwujemy boom inwestycyjny. Po raz pierwszy w historii tak duża liczba firm zagranicznych zdecydowała się otworzyć swoje siedziby w Warszawie. Zagraniczni inwestorzy z Niemiec, Francji, Włoch, Rosji, Ukrainy czy Wielkiej Brytanii doceniają nowoczesne zaplecze biurowe w Warszawie. Biurowce w stolicy powstają przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań architektonicznych i technologicznych. Na rok 2020 zaplanowano zakończenie budowy najwyższego budynku w Unii Europejskiej - Varso Tower, projektu, który dostarczy stolicy około 150 tys. mkw nowoczesnej powierzchni. Warszawa może się szczycić takimi światowej klasy budynkami jak, Warsaw Spire, Q22, Hala Koszyki, Złote Tarasy czy Złota 44. Co to oznacza dla inwestora? Dynamiczny rynek pracy, napływ zagranicznych pracodawców, atrakcyjne lokalizacje biurowe znacznie zwiększają możliwości inwestycyjne w stolicy, gwarantują popyt na wynajem, a co za tym idzie pewny zysk z inwestycji.

Inwestowanie w mieszkania w Warszawie

W ostatnich 25 latach w Warszawie wybudowano 250 tysięcy mieszkań. Z badań wynika, że cena metra kwadratowego w stolicy ma tendencję wzrostową, co oznacza, że nieruchomości zyskują na wartości. Mówi się, że najlepiej inwestować w mieszkania położone bliżej centrum. Pamiętać jednak należy, że Warszawa wciąż się rozbudowuje, a to oznacza, że mieszkania kupione w dzielnicach trochę dalej położonych od centrum w przyszłości pozwolą inwestorom wygenerować pożądany zysk. I tak przykładowo apartament o powierzchni 22 m2 położony 4 km od Dworca Głównego kosztuje 290 000 zł netto. Zwrot z takiej inwestycji na wynajem wynosi 8% w skali roku, a to w porównaniu do zysku 1,5% z lokat bankowych jest znacznie bardziej opłacalne.

Warszawa to miasto z ogromnym potencjałem, które znacznie rozwinęło się w ostatnich latach. Co roku przybywa najemców zarówno z Polski, jak i zagranicy. Eksperci porównują inwestowanie w mieszkania i apartamenty z lokatami bankowymi i zgodnie twierdzą, że kupno mieszkania jest najlepszą i najbardziej rentowną lokatą kapitału, zwłaszcza jeśli nieruchomość znajduje się w tak dynamicznie rozwijającym się mieście jak Warszawa. Luksusowe apartamentowce, designerskie hotele z roku na rok przyciągają coraz więcej  inwestorów. Na warszawskim rynku nieruchomości od lat obserwuje się dużą płynność, pozwalającą inwestorom na osiąganie wysokiego zysku z wynajmu.

Jeśli zastanawiasz się nad zainwestowaniem w nieruchomości, koniecznie przeczytaj artykuł w którym analizujemy aktualną sytuacje na rynku nieruchomości w Polsce, a gdybyś chciał uzyskać więcej informacji o możliwościach inwestowania w nieruchomości, zapraszamy do kontaktu z doradcą REinwestuj.pl