Kategorie

Kontakt REinwestuj.pl

Doradzimy jak wybrać najlepszy apartament inwestycyjny

Maria

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 519 499 300

Walerian

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 698 695 683


Zainwestuj
w miniFARMĘ
fotowoltaiczną

od 200 000 zł
stopa zwrotu 16%

DOinwestuj.pl

tel. 510 540 200
tel. 519 499 300

Condohotel nad morzem czy w górach

Gdzie najlepiej zainwestować w apartamenty ? Jak dopasować zakup apartamentu wakacyjnego pod nasze preferencje urlopowe ?

Chcesz zainwestować i rozważasz zakup apartamentu wakacyjnego. Wahasz się pomiędzy inwestycją w mieszkanie w górach lub apartament nad morzem. Nabycie lokalu w kurorcie to świetny pomysł na biznes; to także projekt, który warto zrealizować przy pomocy profesjonalnego i doświadczonego doradcy ds. nieruchomości. Korzystając z doradztwa i ekspertyzy naszej firmy potencjalny inwestor ma pewność, że wybrana przez niego nieruchomość jest bezpieczna, rentowna i spełni jego oczekiwania. W ostatnim czasie na polskim rynku nieruchomości dużą popularnością wśród inwestorów cieszą się apartamenty/pokoje w luksusowych condohotelach.

Oferta apartamentów w condohotelach jest bardzo szeroka i urozmaicona. Potencjalni nabywcy mają do wyboru ekskluzywne apartamenty usytuowane w miejscowościach wypoczynkowych, jak również w lokalizacjach związanych z biznesem, jak Warszawa, Kraków, Poznań czy Wrocław. Ceny nowych mieszkań w Zakopanem wahają się od 12 do 20 tys. zł za mkw., w Kościelisku – od 8 do 10 tys. zł. W Juracie, Mielnie czy Sopocie ceny sięgają nawet 26,5 tys. zł za metr. Moda na polskie wybrzeże wciąż trwa.

W dzisiejszym artykule skupimy się na inwestycjach w apartamenty położone w górach i nad morzem. Eksperci uważają, że najbardziej opłaca się zainwestować w takich miejscowościach jak, Zakopane, Szklarska Poręba czy Kołobrzeg. Miejscowości te z reguły przyciągają większą liczbę turystów nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. Ponadto doświadczenie pokazuje, że sezon turystyczny w popularnych miejscowościach turystycznych trwa dłużej niż w pozostałych lokalizacjach. W 2017 roku zdecydowana większość Polaków wypoczywała w kraju. Z przeprowadzonych sondaży wynika, że w 2018 roku aż 74 procent naszych rodaków spędzi urlop w Polsce, najczęściej w Tatrach, Sudetach lub nad Bałtykiem. W górach i nad morzem sezon turystyczny ciągle się wydłuża. Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na weekendy i wypoczywają poza szczytem sezonu letniego i zimowego.  

W ciągu ostatnich dwóch lat w naszym kraju padły rekordy turystyczne. Ponad 3,3 miliona odwiedzających z zagranicy. Podczas swojego pobytu turyści z Europy Zachodniej wydają około 1420 złoty na osobę, a nasi rodzimi urlopowicze 730 złoty na osobę. W Zakopanem jest zarejestrowanych 35 tys. miejsc noclegowych, przy czym apartamentów i pokoi cały czas przybywa. Szacuje się, że w sezonie turystycznym pod Giewontem mieszka nawet 80-100 tys. turystów. Nad polskim morzem aktualnie do dyspozycji turystów jest ponad 111 000 miejsc noclegowych, a w samym Kołobrzegu jest 10 831 łóżek. Wiadomo, że z roku na rok liczba obiektów noclegowych nad Bałtykiem rośnie o około 1,4%. Letnie pobyty turystów na terenach nadmorskich są zazwyczaj dłuższe niż w tym samym okresie w innych regionach kraju.

Klienci, którzy zainwestowali w ekskluzywny condoapartament wypoczywają w komfortowych warunkach, nawet w przypadku niepogody, korzystając z basenów, instytutów spa, siłowni i salonów piękności. Warto też pamiętać, że w górach sezon trwa około 200 dni, a nad morzem 120. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku mieszkań kupowanych na wynajem. Kupując lokal w górach należy zwrócić uwagę na dojazd, widok z okna, położenie stoków narciarskich i standard wykończenia.

Statystyki pokazują, że Polacy na urlop najchętniej wyjeżdżają nad morze. Z szacunków Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej wynika, że w ubiegłym roku Pomorze odwiedziło ok. 9 mln turystów. Z pewnością dlatego też, aktualnie najwięcej condohoteli z apartamentami o wysokim standardzie i rozbudowaną infrastrukturą hotelową powstaje nad Bałtykiem. Posiadanie nieruchomości w kurorcie nadmorskim to obecnie najpewniejszy sposób na zarabianie pieniędzy z inwestycji. Coraz więcej turystów z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji i Włoch spędza wakacje nad polskim morzem. Tacy turyści są skłonni zapłacić więcej za wynajem apartamentu czy pokoju hotelowego. Apartamenty w systemie condo położone w Kołobrzegu, Mielnie czy Sarbinowie charakteryzują się wysokim standardem wykończenia, rozbudowaną infrastrukturą hotelową, basenami, restauracjami, instytutami spa i siłowniami. Czynniki te i infrastruktura obiektów pozytywnie wpływają na wakacyjne przeżycia, spędzanie czasu i sprawiają, że goście hotelowi wracają w to samo miejsce za rok, a my, jako inwestorzy czerpiemy regularne zyski.

Apartamenty w miejscowościach turystycznych przynoszą największe dochody spośród wszystkich typów nieruchomości. Inwestorzy kupują apartamenty w condohotelach nad morzem lub w górach dla siebie lub na wynajem. Większość z nich łączy oba cele inwestycyjne. Zainteresowanie inwestycjami w condohotele nadal rośnie, a to za sprawą wysokiego poziomu opłacalności na tle innych sposobów lokowania kapitału. Rok 2018 to idealny moment, aby skorzystać ze sprzyjających warunków kredytowych, niskiej stopy procentowej, kupić lokal wakacyjny, i w ten sposób zadbać o swoją przyszłość finansową. Rentowna nieruchomość w atrakcyjnie turystycznym zakątku to nie tylko świetny pomysł na biznes, ale również na udane wakacje z rodziną lub przyjaciółmi.