Kategorie

Kontakt REinwestuj.pl

Doradzimy jak wybrać najlepszy apartament inwestycyjny

Maria

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 519 499 300

Walerian

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 698 695 683


Zainwestuj
w miniFARMĘ
fotowoltaiczną

od 200 000 zł
stopa zwrotu 16%

DOinwestuj.pl

tel. 510 540 200
tel. 519 499 300

Apartamenty wakacyjne idealnym sposobem zainwestowania nadwyżki gotówki

Apartamenty wakacyjne bardziej rentowne od mieszkań pod wynajem


Coraz więcej inwestorów dysponujących nadwyżką gotówki decyduje się na zakup apartamentu wakacyjnego, którego zadaniem jest przynoszenie regularnego dochodu. Apartamenty wakacyjne stanowiące indywidualne lokale usługowe w luksusowych hotelach cieszą się rosnącą popularnością wśród inwestorów. Powstające w modelu condo są idealnym sposobem inwestowania w nieruchomości dla osób poszukujących bezobsługowej lokaty kapitału, z jednoczesną możliwością skorzystania z pobytów własnościowych.

Apartamenty wakacyjne gwarancją wysokiej stopy zwrotu


Apartamenty wakacyjne
wynajmowane w systemie condo charakteryzują się wyższą rentownością od typowych mieszkań wynajmowanych długoterminowo. Stopa zwrotu w przypadku inwestycji condo wynosi średnio od 6 do 8,7%, natomiast według portalu Skarbiec.biz w 2018 roku średnia stopa zwrotu z wynajmu mieszkania wynosiła około 4%, a w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach około 5,8%. Dane z 2018 roku pokazują, że inwestorzy mogą liczyć na znacznie wyższą rentowność wynajmując apartament wakacyjny w systemie condo. Dodatkowo kupując apartament hotelowy właściciel zazwyczaj podpisuje umowę najmu na 10-15 lat, dzięki której ma gwarancję stałego zysku.

Atrakcyjna lokalizacja kluczowym czynnikiem sukcesu


Apartament wakacyjny musi znajdować się w atrakcyjnej lokalizacji turystycznej, nad morzem w niedalekiej odległości od plaży, w górach blisko stacji narciarskich, a zarazem niedaleko centrum kurortu, w przypadku hoteli miejskich w sąsiedztwie biznesowej części miasta. Prestiżowa lokalizacja, jak Świnoujście, Kołobrzeg, Gdańsk, Zakopane czy Warszawa przyciąga turystów z Polski i z zagranicy, a połączona z efektywnym systemem zarządzania hotelem sprawia, że stopa zwrotu z inwestycji może być nawet dwa razy wyższa od stopy uzyskiwanej z wynajmu typowego mieszkania. Eksperci zgodnie przekonują, że najważniejszym czynnikiem przesądzającym o atrakcyjności każdej nieruchomości przeznaczonej pod inwestycję jest lokalizacja.

Doświadczony operator gwarancją bezpieczeństwa inwestycji


Większość inwestycji zarządzana jest przez operatorów, którzy zajmują się wynajmem apartamentów oraz marketingiem mającym na celu osiągnięcie, jak najwyższych zysków z działalności hotelu. Doświadczony operator hotelowy zapewnia kompleksową obsługę obiektu i wynajmu apartamentu wakacyjnego. W przeciwieństwie do wynajmu mieszkań na rynku tradycyjnym, w przypadku wynajmu apartamentów wakacyjnych w modelu condo, koszty administracyjne i eksploatacyjne ponosi operator hotelowy. Poza tym operator przejmuje na siebie całość obowiązków związanych z zarządzaniem lokalem, kosztami eksploatacyjnymi oraz poszukiwaniem klientów.

Rosnąca popularność apartamentów wakacyjnych


Najem krótkoterminowy zyskuje coraz bardziej na znaczeniu, przede wszystkim z uwagi na systematyczny wzrost liczby turystów odwiedzających Polskę i co za tym idzie bardzo wysokim obłożeniem hoteli.
Od ponad 7 lat rośnie potencjał turystyczny polskich miast. Według organizacji HORTEC w ubiegłych latach Polska i Hiszpania odnotowały najwyższy wzrost, jeśli chodzi o średni przychód z pokoju hotelowego. Apartamenty wakacyjne w systemie condo turystom zapewniają najwyższe standardy wypoczynku, a inwestorom stały zysk z inwestycji. Według analityków z GUS’u ponad 50% turystów korzysta z bazy hotelowej. Apartamenty wakacyjne w modelu condo to nie tylko obiecująca inwestycja, ale także nowe standardy podróżowania na światowym poziomie.


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą sprzedaży apartamentów wakacyjnych na wynajem z atrakcyjną stopą zwrotu.