Kategorie

Kontakt REinwestuj.pl

Doradzimy jak wybrać najlepszy apartament inwestycyjny

Maria

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 519 499 300

Walerian

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 698 695 683


Zainwestuj
w miniFARMĘ
fotowoltaiczną

od 200 000 zł
stopa zwrotu 16%

DOinwestuj.pl

tel. 510 540 200
tel. 519 499 300

Wisła - kurort aktywnego wypoczynku, a zarazem inwestycji w wakacyjne mieszkania

Wisła – perła Beskidu Śląskiego

Wisła jest jedną z najpiękniejszych miejscowości w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim. Nazywana perłą Beskidu Śląskiego położona jest w dolinie rzeki Wisły, u stóp Baraniej Góry  (1220 m n.p.m.).

Całkowita powierzchnia miasta wynosi 11 091 ha (110,9 km2), z czego lasy stanowią aż 74,4%, użytki rolne 18,9%, a tereny zabudowane zaledwie 2,6%. Większość zabudowań znajduje się poza centrum i doliną rzeki Wisły: na stokach gór oraz w dolinach, takich jak Malinka, Głębce, Łabajów, Czarne, Jawornik, Dziechcinka, Gościejów i Partecznik.

Położenie, klimat i walory krajobrazowe zachęcają do wypoczynku w Wiśle zarówno w zimie jak i w pozostałych porach roku

Atrakcje turystyczne Wisły i regionu

Wisła to miejscowość turystyczna, która w sezonie podwaja swoją populację. To tutaj urodził się i rozpoczął swoją karierę Adam Małysz, dzięki któremu miasto stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce. Jest celem letnich i zimowych wyjazdów mieszkańców nie tylko Śląska, ale również całej Polski.

Wisła to nie tylko krystalicznie czysta woda, górskie powietrze i zapierające dech widoki, ale także liczne atrakcje turystyczne. Wczasowicze mogą aktywnie spędzać czas na szlakach górskich (150 km), spływach kajakowych, ścieżkach dydaktyczno-przyrodnicznych, stokach narciarskich, basenach kąpielowych czy kortach tenisowych.  Adepci wycieczek rowerowych mają do dyspozycji około 8 km ścieżek rowerowych.

Spędzając urlop w Wiśle warto wybrać się na wycieczkę do Doliny Białej Wisełki, nad Kaskadę Rodła, Jezioro Czerniańskie i 8-metrowy wodospad Wisła Czarne. Ponadto można odwiedzić Myśliwski Zameczek Habsburgów, Zamek Prezydenta RP Ignacego Mościckiego, Muzeum Beskidzkie i Chatę Kocyanów oraz 11 kościołów.

Na terenie Wisły działa wiele wyciągów narciarskich krzesełkowych, orczykowych i talerzykowych. Stoki są przystosowane do organizowania narciarskich i snowboardowych mistrzostw, zimowych konkurencji i zawodów dla sportowców początkujących i zaawansowanych.

Opis centrum Wisły

Zarówno zimą, jak i latem centrum miasta tętni życiem. Turyści spacerują deptakiem na Rynku z kramami z lokalnym rękodziełem oraz słuchając muzyki tutejszych grajków. Na środku głównego placu rynkowego, w Domu Zdrojowym znajduje się Informacja Turystyczna oraz rzeźba Adama Małysza z białej czekolady. W zmodernizowanym Amfiteatrze odbywają się spektakle, koncerty i imprezy okolicznościowe.

Infrastruktura turystyczna Wisły

Górskie kurorty turystyczne, podobnie jak miejscowości nad Bałtykiem, to bardzo dobre lokalizacje pod wakacyjne mieszkania o charakterze inwestycyjnym. Wisła to jedna z najbardziej popularnych miejscowości turystycznych wśród Polaków. Odpoczynek blisko natury, spacery po szlakach górskich oraz możliwość uprawiania sportów zimowych i letnich.

Miasto Wisła posiada bogatą bazę turystyczno–wypoczynkową. Składają się na nią liczne hotele, domy wczasowe, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne i kwatery prywatne. Liczbę miejsc noclegowych szacuje się na ok. 12 tys.

Możliwości inwestycyjne w Wiśle

Wkrótce w Wiśle powstanie ultranowoczesny, pierwszy pięciogwiazdkowy hotel z 542 pokojami i apartamentami hotelowymi o pow. od 24 do 135 m2 – wykończone i wyposażone w najwyższym standardzie. Każdy pokój będzie posiadać przepiękny widok na góry. Resort wyposażony będzie w pełną infrastrukturę rekreacyjno – wypoczynkową, z aqua parkiem wewnętrznym i zewnętrznym, restauracjami, pubem, siłownią i salą konferencyjną. Condohotel zostanie położony na zboczu Bukowej Góry z pięknym widokiem na Wisłę, w otoczeniu gór oraz stacji narciarskich Stożek, Soszów i Cieńków. Ponadto w pobliżu znajdują się uznane ośrodki sportów zimowych takich jak Ustroń i Szczyrk.

Apartamenty można kupić w systemie condo, co oznacza, że właściciel nie zajmuje się szukaniem turystów i nie martwi się o wynajem swojego apartamentu. Operator jest odpowiedzialny za zarządzania najmem i utrzymaniem lokalu w dobrym stanie technicznym i estetycznym. Poziom zysków w przypadku tej inwestycji wynosi 8% rocznie. Kupując apartament właściciel może liczyć na 14-dni rocznie, w czasie których będzie wykorzystywać lokal we własnym zakresie.

Więcej informacji na temat możliwości inwestycyjnych w Wiśle oraz sprzedaży apartamentów pod wynajem w tym nowoczesnym condohotelu można uzyskać kontaktując się naszym doradcą: 
tel. 22 1233000, 507 022291
kupno@reinwestuj.pl