Kategorie

Kontakt REinwestuj.pl

Doradzimy jak wybrać najlepszy apartament inwestycyjny

Maria

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 519 499 300

Walerian

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 698 695 683


Zainwestuj
w miniFARMĘ
fotowoltaiczną

od 200 000 zł
stopa zwrotu 16%

DOinwestuj.pl

tel. 510 540 200
tel. 519 499 300

5 powodów, dla których warto zainwestować w mieszkania w Wilanowie?

Wilanów jedną z najbardziej popularnych dzielnic w Warszawie

Inwestorzy zgodnie twierdzą, że Warszawa pod względem biznesowym i finansowym jest bezkonkurencyjna. Z wyliczeń Mastercard wynika, że w 2018 roku Warszawę odwiedziło 1,4 mln zagranicznych turystów, do tego należy dodać prawie tyle samo przyjezdnych z Polski. Od wielu lat na rynku mieszkaniowym w Warszawie odnotowuje się dynamiczny ruch i wysokie zainteresowanie wynajmem mieszkań. Banki odnotowują rekordową liczbę wniosków o kredyt na zakup mieszkań w Warszawie.

Wilanów to jedna z dzielnic Warszawy ciesząca się największą popularnością. W ciągu ostatnich lat deweloperzy wybudowali atrakcyjne, nowoczesne osiedla o wysokim standardzie. Zainteresowanie mieszkaniami w Wilanowie wciąż rośnie, zarówno jeśli chodzi o zakup mieszkania, jak i wynajem. W przeprowadzanych rankingach Wilanów plasuje się na wysokich pozycjach.

Dlaczego więc opłaca się kupić mieszkanie w Wilanowie?

1.
Wilanów jedną z najmodniejszych dzielnic Warszawy

Wilanów to od kilku lat jedna z najmodniejszych dzielnic Warszawy. Mieszkania w Wilanowie chętnie kupują nie tylko Warszawiacy, ale również Polacy mieszkający za granicą. Wilanów cieszy się opinią jednej z najbezpieczniejszych dzielnic Warszawy i dlatego wiele młodych małżeństw postanawia kupić mieszkanie właśnie w Wilanowie. Popularność Wilanowa to nie tylko Pałac Króla Jana III Sobieskiego z pięknymi ogrodami i parkiem, ale także wiele nowoczesnych inwestycji, dobra komunikacja z centrum, bliskość zieleni oraz czystość i porządek.

2. Dynamicznie rozwijająca się populacja Wilanowa

Według Urzędu Statystycznego Wilanów jest najbardziej atrakcyjną warszawską dzielnicą do życia, a co za tym idzie zakupu mieszkania. W Wilanowie rodzi się najwięcej dzieci w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców. To tutaj znajduje się wystarczająco dużo żłobków, przychodni, aptek oraz punktów komercyjnych. Ponadto w Wilanowie odnotowano największą liczbę mieszkań oddawanych do użytku w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców, co świadczy o dużym popycie na nieruchomości mieszkalne i o dynamicznie rozwijającej się populacji tej dzielnicy.

3. Wysoki standard mieszkań w Wilanowie

Wilanów to jedna z warszawskich dzielnic, obok Śródmieścia, Mokotowa i Żoliborza, w której mieszkania osiągają najwyższe ceny. Szacowana cena za m² mieszkania w stanie deweloperskim dla dzielnicy Wilanów od początku roku wzrosła o 2,3% i wynosi 9100 złotych. Przeciętna wartość mieszkania w Wilanowie to 822 727 złotych, dla porównania średni koszt mieszkania w Śródmieściu to 699 000 złotych, a na Ursynowie 569 000 złotych. Na wysokie ceny metra kwadratowego w Wilanowie wpływają atrakcyjne warunki życia, nowoczesność, bezpieczeństwo oraz wysoki standard mieszkań.

4. Mieszkania w Wilanowie – bezpieczeństwo mieszkańców i atrakcyjna infrastruktura

Wilanów to jedna z najbardziej atrakcyjnych dzielnic Warszawy pod względem bezpieczeństwa oraz wysokiego standardu mieszkań i domów. Nowoczesne osiedla zapewniają mieszkańcom zamknięty i monitorowany teren, z placami zabaw i terenami zieleni. Wilanów dysponuje licznymi żłobkami i przedszkolami, przychodniami, aptekami, punktami komercyjnymi oraz pobliskimi trasami rowerowymi.

5. Wilanów – dobra komunikacja z centrum miasta i lotniskiem Chopina

Wilanów ceniony jest za bliskość zieleni – park i ogrody Pałacu Wilanowskiego, las Kabacki oraz za jednolitą, harmonijną architekturę. Bez wątpienia sukces powodzenia tej dzielnicy zawdzięczamy również dobrej komunikacji z miastem (w przyszłości południowa obwodnica autostradowa, projekt linii tramwajowej) i lotniskiem Chopina oraz atrakcyjnemu sąsiedztwu (uzdrowisko Konstancin Jeziorna). Z rankingu przeprowadzonego przez serwis Otodom oraz agencji badawczej PBS wynika, że w Warszawie najlepiej posiadać mieszkanie w jednej z trzech dzielnic: Wilanów, Ursynów i Żoliborz.

Tabela. Ranking atrakcyjności dzielnic według Urzędu Statystycznego w Warszawie

Miejsce w rankingu

Dzielnica

Punktacja

Poziom atrakcyjności

1

Wilanów

0,704

bardzo wysoki

2

Śródmieście

0,671

bardzo wysoki

3

Mokotów

0,592

wysoki

4

Żoliborz

0,579

wysoki

5

Włochy

0,579

wysoki

6

Ochota 

0,525

wysoki

7

Ursynów

0,476

wysoki

8

Wola

0,462

wysoki

9

Praga Południe

0,418

średni

10

Wawer

0,392

średni

11

Ursus

0,390

średni

12

Wesoła 

0,378

średni

13

Bemowo

0,352

średni

14

Białołęka

0,324

średni

15

Targówek 

0,318

średni

16

Bielany

0,294

średni

17

Praga-Północ

0,286

średni

18

Rembertów

0,134

niski


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą apartamentów inwestycyjnych w Wilanowie TUTAJ.