Kategorie

Kontakt REinwestuj.pl

Doradzimy jak wybrać najlepszy apartament inwestycyjny

Maria

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 519 499 300

Walerian

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 698 695 683


Zainwestuj
w miniFARMĘ
fotowoltaiczną

od 200 000 zł
stopa zwrotu 16%

DOinwestuj.pl

tel. 510 540 200
tel. 519 499 300

Powody inwestowania w apartamenty w resortach górskich

Resorty górskie w Tatrach, Karkonoszach i Beskidach

Resorty górskie w Tatrach, Karkonoszach i Beskidach od lat cieszą się popularnością wśród turystów z kraju i zagranicy. Ponad połowa, blisko 60% Polaków (badanie przeprowadzone przez IBRIS) latem odwiedza polskie góry. Sezon turystyczny w górach trwa cały rok, a każda pora roku w górskiej scenerii zapewnia inne formy wypoczynku,  atrakcje  i doznania estetyczne. Nie tylko turyści doceniają polskie góry, również inwestorzy chętnie lokują swój kapitał w apartamenty w resortach górskich. Całoroczny ruch turystyczny, atrakcyjna lokalizacja, świetnie rozbudowana infrastruktura hotelowa, to tylko niektóre z czynników świadczących o dużym potencjale rynku apartamentów inwestycyjnych w górach.

Na co zwrócić uwagę szukając apartamentu inwestycyjnego w resortach górskich?

Szukając rentownej i bezpiecznej inwestycji w resortach górskich najważniejsze jest znalezienie idealnej lokalizacji. Idealnej, czyli popularnej wśród turystów; zapewniającej wysokie obłożenie hotelu. Z analiz rynku hotelarskiego wynika, że do najchętniej wybieranych przez turystów miejscowości w polskich górach należą Karpacz, Zakopane, Szklarska Poręba, Krynica Zdrój, Świeradów Zdrój  oraz Wisła. Kolejnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę jest doświadczenie dewelopera oraz operatora zarządzającego wybranym hotelem. Istotne jest, aby podmiot realizujący inwestycję posiadał kilkuletnie doświadczenie na rynku nieruchomości. Wybierając sprawdzonego dewelopera mamy pewność, że nasz kapitał lokujemy w bezpieczną formę inwestycji.

Górski krajobraz i nowoczesna infrastruktura hotelowa

Resorty górskie, w takich miejscowościach jak Zakopane, Szklarska Poręba czy Karpacz oprócz nowoczesnej infrastruktury hotelowej, zapewniają turystom cały szereg możliwości rekreacyjno-wypoczynkowych.  Latem urlopowicze spacerują po górskich szlakach, zdobywają szczyty, zimą jeżdżą na nartach lub organizują kuligi. W resortach górskich o najwyższym standardzie na wczasowiczów czekają gabinety odnowy biologicznej, w których można poddać się zabiegom kosmetycznym i zdrowotnym. Ekskluzywne  hotele usytuowane nad zalewami lub na szczytach gór oprócz atrakcji dla dorosłych, zapewniają pełną infrastrukturę dla dzieci – baseny, kluby malucha i animacje. Taka kompleksowa obsługa turysty  sprawia, że rodziny coraz częściej decydują się na wypoczynek w hotelach condo, przyjaznych rodzinie i dysponujących wszystkimi udogodnieniami.  W razie niepogody nikomu nie grozi nuda, a możliwości spędzania wolnego czasu nie brakuje.

Potencjał rynku apartamentów inwestycyjnych w górach

Polacy coraz częściej podróżują i wypoczywają w granicach kraju. Rynek apartamentów wakacyjnych w górach cały czas się rozwija i ma przed sobą ogromny potencjał. Jedną z takich miejscowości charakteryzujących się doskonałym położeniem, ciekawymi trasami narciarskimi i szlakami turystycznymi jest Wisła. Jest to jeden z najbardziej popularnych górskich kurortów nazywanych Perłą Beskidu Śląskiego. Z uwagi na swoje usytuowanie, liczne szlaki turystyczne, dużą ilość wyciągów i tras narciarskich zalicza się do najczęściej wybieranych destynacji wakacyjnych w Polsce.

Tutaj, na zboczu góry z widokiem na pasma górskie i okolice, powstaje jeden z najbardziej spektakularnych condo hoteli.  Hotel o standardzie pięciogwiazdkowym powstający w Wiśle już wkrótce będzie gotowy na przyjmowanie gości. 491 apartamentów wykończonych w luksusowym standardzie z balkonami i tarasami zapewnią turystom niezapomniane doświadczenie. Baseny wewnętrzne i zewnętrzne, gabinety odnowy biologicznej, restauracje oraz siłownie oddane do dyspozycji wczasowiczów gwarantują pełen komfort wymarzonego urlopu.

Pięciogwiazdkowy resort górski w samym sercu Karkonoszy

Zarówno miłośnikom wakacji w górach, jak i inwestorom z pewnością spodoba się  luksusowy resort wypoczynkowy na szczycie góry koło Karpacza. Położony w samym sercu Karkonoszy luksusowy, pięciogwiazdkowy hotel spełni oczekiwania najbardziej wymagających gości i inwestorów. Pokoje dysponują pięknym widokiem na pasma górskie i zalew. Uwagę przyciąga wyjątkowa architektura tej inwestycji znakomicie wpisująca się w górski krajobraz.

Perła uzdrowisk dolnośląskich Świeradów Zdrój

Warty rekomendacji jest również ekskluzywny górski resort położony w malowniczym Świeradowie Zdroju w Sudetach Zachodnich, niedaleko Jeleniej Góry. Nazywany perłą uzdrowisk dolnośląskich ten niewielki kurort oferuje przyjezdnym niezapomniane wrażenia. Ośrodek narciarski, trasy rowerowe i spacerowe stanowią świetną destynację wakacyjną dla tych, którzy wolą spędzać urlop z dala od tłumów. Powstający tu czterogwiazdkowy hotel z 290 apartamentami ze strefą spa, gabinetami odnowy biologicznej, basenami zewnętrznymi i wewnętrznymi, restauracjami oraz tarasem widokowym na dachu już dzisiaj wzbudza zainteresowanie potencjalnych inwestorów.

W poszukiwaniu światowych standardów hotelowych

Polacy, jako szybko bogacący się naród mają coraz większe wymagania, jeśli chodzi o standardy hotelowe. Wybierając miejsce na urlop szukają nie tylko pięknych pejzaży, ale również hoteli na światowym poziomie. Przedstawione powyżej resorty górskie spełniają wymagania najbardziej wymagających wczasowiczów i zapewniają cały wachlarz atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Sezon w górskich kurortach trwając cały rok gwarantuje operatorom płynność finansową, a inwestorom stały zysk z najmu. Reasumując resorty usytuowane w polskich górach mają przed sobą świetlaną przyszłość, jako że Polacy chętnie spędzają wakacje w swoim kraju i tutaj też inwestują swój kapitał.