Kategorie

Kontakt REinwestuj.pl

Doradzimy jak wybrać najlepszy apartament inwestycyjny

Maria

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 519 499 300

Walerian

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 698 695 683


Zainwestuj
w miniFARMĘ
fotowoltaiczną

od 200 000 zł
stopa zwrotu 16%

DOinwestuj.pl

tel. 510 540 200
tel. 519 499 300

Kim jest rentier?

Rentier - definicja

Rentier to osoba, która utrzymuje się, dzięki dochodom płynącym z posiadanych nieruchomości, odsetek z lokaty lub obligacji albo zysku wypracowanego przez fundusze inwestycyjne lub franczyzę. Koszty życia rentiera pokrywane są w całości z dochodu pasywnego, generowanego przez posiadany kapitał. Jak wiadomo, dochód pasywny to przychód, na który rentier nie musi pracować więcej niż kilka godzin w miesiącu, i który nie wymaga stałego zaangażowania.

 

Rentierzy na świecie

Prawdziwych rentierów, czyli takich, którzy uzyskują 20 000 złotych wypłaty ze zgromadzonego kapitału, jest na świecie niewielu, bo zaledwie półtora miliona. Najwięcej z nich pochodzi z USA i Japonii. Przeliczając powyższe dane wg liczby mieszkańców, nad Wisłą mieszka ok. 1250 rentierów. Wg innej klasyfikacji status rentiera nabywa osoba posiadająca majątek ponad 1 milion dolarów. W tej klasyfikacji w Polsce mieszka ponad 43 tys. osób mających status rentiera. Natomiast tak zwanych zwykłych rentierów jest znacznie więcej! Ich liczba rośnie w ekspresowym tempie, zwłaszcza w Moskwie, ale nie tylko. W Polsce również jest coraz więcej osób zarabiających na zgromadzonym kapitale - wzroście wartości akcji, bankowym depozycie, sprzedaży nieruchomości czy ich wynajmie. Statystyki pokazują, że 7000 złotych z reguły zapewnia rentierowi komfortowe życie w Polsce.

 

Jak zostać rentierem i utrzymywać się z zaoszczędzonego kapitału?

Nie jeden z nas marzy o wolności finansowej i uwolnieniu się od pracy na etacie. W jaki sposób wypracować środki, dzięki którym w przyszłości będziemy mogli cieszyć się wolnością finansową? Często słyszymy o możliwości pomnożenia kapitału, dzięki inwestowaniu w nieruchomości. Bezpieczeństwo tego typu inwestycji potwierdzone jest nie tylko rosnącym zainteresowaniem na rynku polskim, ale również gwarantowaną, wysoką stopą zwrotu z inwestycji i niskim oprocentowaniem kredytu bankowego. Nieruchomości mogą pomóc pomnożyć kapitał i wygenerować dochód pasywny. Wśród doświadczonych i odnoszących sukcesy inwestorów są tacy, którzy zaczynali od podnajmu i flipów, konsekwentnie dążyli do celu, widząc potencjał w nieruchomościach. Zysk z wynajmowania nieruchomości to jeden z najbardziej pewnych i stabilnych przychodów. Między innymi dlatego, że nieruchomości zaspakajają jedną z podstawowych potrzeb ludzkich – każdy człowiek potrzebuje dachu nad głową, a co drugi Polak wyjeżdża na wakacje, więc tym samym wynajmuje lokum.

Inwestowanie w nieruchomości gwarantuje stabilny przychód (dynamicznie rozwijający się rynek w Polsce), wolność finansową (konsekwentne oszczędzanie i inwestowanie w kolejne nieruchomości pozwala budować kapitał i dochód pasywny) oraz daje czas na realizację marzeń i pasji (wynajmowanie mieszkań nie wymaga od nas pracy na etacie i stałego zaangażowania).

Warto zauważyć, że inwestowanie w nieruchomości wymaga profesjonalnej porady. Doradcy firmy REinwestuj służą pomocą i chętnie wytłumaczą wszystkim potencjalnym inwestorom, opłacalność lokowania kapitału w condohotele i aparthotele.


Kto może zostać rentierem?

Efektywne oszczędzanie to początek drogi do bycia rentierem. Co najważniejsze strategia oszczędzania dostępna jest dla wszystkich! Specjaliści ds. finansów uważają, że wielu z nas, Polaków, może zmobilizować się do odkładania części dochodu i po kilku latach cieszyć się wolnością finansową. Osoba zarabiająca około 10 000 złotych bez większych trudności powinna być w stanie odłożyć 10% pensji, aby po kilku latach zainwestować w mieszkanie na wynajem. Więcej na temat pomnażania oszczędności można przeczytać w artykule poświęconym Wolności finansowej.  

 

Dane statystyczne pochodzą z raportu opracowanego przez firmę Cap Gemini oraz Deutsche Bank.