Kategorie

Kontakt REinwestuj.pl

Doradzimy jak wybrać najlepszy apartament inwestycyjny

Maria

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 519 499 300

Walerian

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 698 695 683


Zainwestuj
w miniFARMĘ
fotowoltaiczną

od 200 000 zł
stopa zwrotu 16%

DOinwestuj.pl

tel. 510 540 200
tel. 519 499 300

Apartamenty inwestycyjne na wynajem jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji.

5 dowodów na to, że warto kupować apartamenty inwestycyjne na wynajem

W dobie rekordowo niskich stóp procentowych najbardziej opłacalnym instrumentem inwestycyjnym są nieruchomości. Lokaty bankowe, depozyty, obligacje nie przynoszą zysku, a czasami nawet tracą na wartości. Dzieje się tak, ponieważ inflacja jest wyższa od oprocentowania, na niektórych lokatach bankowych. Dlatego też coraz więcej inwestorów poszerza swoje portfolio o apartamenty inwestycyjne na wynajem. Apartamenty obsługiwane przez doświadczonych operatorów pozwalają na uzyskanie wysokiej stopy zwrotu z inwestycji, nawet do 9%, oraz w dłuższej perspektywie zysku na wzroście wartości lokalu. W przypadku apartamentów inwestycyjnych właściciel nie musi szukać najemców ani zajmować się sprawami administracyjno-organizacyjnymi, ponieważ apartament jest obsługiwany od A do Z przez profesjonalnego operatora. Aparatmenty wakacyjne i biznesowe stanowią idealną opcję inwestycyjną dla osób prowadzących szybki tryb życia i szukających efektywnego sposobu zainwestowania kapitału bez dodatkowych obowiązków. Dlaczego warto rozważyć zakup apartamentu inwestycyjnego na wynajem?

1. Stały i niezawodny przypływ gotówki

Przy zakupie apartamentu inwestycyjnego na wynajem podpisywane są dwie umowy: sprzedaży i najmu. Umowa najmu  gwarantuje comiesięczny zysk z inwestycji w postaci czynszu, zapewniający regularny wpływ gotówki na konto inwestora.

Stopa zwrotu w przypadku apartamentów wakacyjnych wynosi od 6 do 9% (patrz tabela Porównanie ofert condohoteli i aparthoteli). Zwrot z wynajmu zwykłego mieszkania wynosi znacznie mniej, od 4% do 6%. I tak przykładowo kupując apartament wakacyjny w okolicy Karpacza w cenie netto 337 330 zł  inwestor otrzyma gwarantowany czynsz  roczny  w wysokości  23 380 zł netto.

Apartamenty inwestycyjne w systemie condo stanowią aktualnie nie tylko jedną z najbardziej opłacalnych inwestowania, ale także jedną z niewielu form pomnażania kapitału, która nie wymaga zaangażowania operacyjnego ze strony inwestora.

2. Długoterminowa umowa najmu, czyli brak zmartwień związanych z szukaniem najemców

Umowa najmu podpisywana jest z operatorem zazwyczaj na minimum 10 lat, co oznacza, że właściciel nie musi martwić się o szukanie najemców, utrzymanie apartamentu i sprawy administracyjne.

Apartamenty inwestycyjne zarządzane przez operatorów stanowią idealną opcję dla osób chcących zainwestować kapitał, szukających niezawodnej inwestycji i nie mających czasu, aby zajmować się zakupioną nieruchomością. Właściciela nie interesuje, czy apartament jest wynajęty, czy stoi pusty, jako że podpisana umowa gwarantuje inwestorowi comiesięczny czynsz bez względu na obłożenie hotelu.

3. Zarządzanie apartamentami inwestycyjnymi

Apartament inwestycyjny zarządzany przez profesjonalnego operatora hotelowego zapewnia właścicielom komfort i bezpieczeństwo. Świadomość, że doświadczony operator zajmuje się nieruchomością 24/7 gwarantuje „spokojny sen”. Właściciel nie martwi się o najemców, ani koszty eksploatacyjne. Dodatkowo firma zarządzająca hotelem zajmuje się również marketingiem dbając o atrakcyjność apartamentów i całej infrastruktury hotelowej, w skład której wchodzą: usługi sprzątania, restauracje, baseny i spa, siłownie, parking strzeżony oraz recepcję.

4. Niższe opłaty zarządzania apartamentami

Operator hotelowy bierze na siebie wszelkie obowiązki związane z zarządzaniem nieruchomością i jej najmem. Apartamenty inwestycyjne w hotelach są szczególnie atrakcyjne dla tych, którzy szukają opcji inwestycyjnych bez niespodziewanych kosztów. Inwestor nie uiszcza opłat, często pobieranych przez zarządców za wynajem. W przypadku apartamentów inwestycyjnych zlokalizowanych w hotelach standardowe wydatki właściciela oraz wszystkie opłaty eksploatacyjne pokrywane są przez operatora hotelu, czyli najemcę. Jedynymi kosztami właściciela to podatek od nieruchomości i ubezpieczenie apartamentu. Inwestor nie musi się też martwić o uiszczanie opłat za media czy o remonty części wspólnych w condohotelu.

5. Doświadczony operator gwarancją atrakcyjnej lokalizacji

Kupując apartament inwestycyjny inwestor może mieć pewność, że profesjonalny operator hotelowy dołożyła wszelkich starań, aby wybrać jak najlepszą lokalizację. Z całą pewnością operator przeprowadził badanie rynku szukając najbardziej optymalnych lokalizacji w oparciu o szereg czynników mających wpływ na atrakcyjność miejsca wybranego na budowę condohotelu. Do takich czynników mogą należeć istniejąca lub przyszła infrastruktura, społeczno-ekonomiczny charakter i demograficzny profil danej lokalizacji.

Inwestowanie kapitału polega na korzystnym lokowaniu majątku w celu jego powiększenia. Analizując aktualne tendencje na polskim rynku nieruchomości dochodzimy do wniosku, że nieruchomości, w tym apartamenty inwestycyjne cieszą się coraz większym powodzeniem, gdyż mogą przynieść najwyższy zwrot z inwestycji.