Kategorie

Kontakt REinwestuj.pl

Zakup mieszkania pod wynajem dobrą alternatywą dla nisko oprocentowanych lokat bankowych

Dlaczego więcej można zarobić na wynajmie mieszkań niż lokatach bankowych

Polacy, jako jedno z najszybciej bogacących się społeczeństw na świecie, szukają różnych form inwestowania.  Z analiz przeprowadzonych przez Credit Suisse w ciągu ostatniej dekady Polacy potroili swój majątek.  A skoro więcej zarabiamy, więcej też możemy zainwestować. I tu w głowie potencjalnego inwestora pojawia się pytanie: jaką formę inwestycji wybrać? Gdzie bezpiecznie ulokować kapitał, aby uzyskać jak najwyższy zysk z inwestycji?

Lokaty bankowe czy zakup mieszkania pod wynajem – porównanie stóp procentowych

W ostatnich latach inwestowanie nadwyżek finansowych w mieszkania pod wynajem stanowiło najlepszy sposób pomnażania kapitału. Bardzo niskie oprocentowanie lokat bankowych sprawiło, że inwestorzy chętniej zaczęli kupować mieszkania pod wynajem. Według danych NBP w 2019 roku przeciętny depozyt pozwolił zarobić zaledwie 1,31 proc. Oprocentowanie lokat bankowych jeszcze nigdy nie było tak niskie. W zależności od banku oraz okresu lokaty zysk od zainwestowanej kwoty to 1,5% do 4%. Od zysku bank musi jeszcze przekazać fiskusowi podatek w wysokości 19%, tak więc dla inwestora pozostaje niewiele.

Niskie oprocentowanie lokat bankowych i rosnąca inflacja

Na niekorzystne oprocentowanie bankowych depozytów ma wpływ rosnąca inflacja - w 2019 wynosiła 2,6 %, a w 2020  ma wzrosnąć do 2,8 %. Inflacja powoduje, że gromadzone pieniądze tracą na wartości. W momencie, gdy inflacja rośnie, realna wartość lokaty spada. Pieniądze, które wpłaciliśmy na lokatę bakową nie mają już takiej samej wartości, jak w momencie, gdy je wpłacaliśmy.

Mieszkania pod wynajem  ze stałą stopą zwrotu od 4% do 9%

Niska stopa zwrotu w przypadku produktów bankowych i rosnąca inflacja sprawiły, że od inwestowania w lokaty dużo bardziej opłacalny jest zakup mieszkania pod wynajem. Rynek długoterminowego jak również krótkoterminowego wynajmu mieszkań, zarządzanych przez operatorów, coraz częściej przyciąga inwestorów szukających bezpiecznych i opłacalnych form inwestowania.

W przypadku mieszkań pod wynajem stopa zwrotu wynosi od 4% - 9% procent. Dodatkowo inwestor ma możliwość podpisania umowy najmu na 10 lat z firmą zarządzającą nieruchomością. Oznacza to, nie tylko stały zysk z inwestycji, ale również bezobsługowość produktu oraz wzrost wartości rynkowej lokalu.  

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację na rynku nieruchomości w Polsce oraz na rynku lokat bankowych dochodzimy do wniosku, że inwestowanie w mieszkania pod wynajem to jeden z najbezpieczniejszych i najlepszych sposobów na lokowanie kapitału.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą mieszkań pod wynajem w luksusowym aparthotelu w samym sercu Poznania.  Szczegóły na naszym portalu: https://www.reinwestuj.pl/category/poznan