Kategorie

Kontakt REinwestuj.pl

Doradzimy jak wybrać najlepszy apartament inwestycyjny

Maria

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 519 499 300

Walerian

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 698 695 683


Zainwestuj
w miniFARMĘ
fotowoltaiczną

od 200 000 zł
stopa zwrotu 16%

DOinwestuj.pl

tel. 510 540 200
tel. 519 499 300

Zakup mieszkania pod wynajem dobrą alternatywą dla nisko oprocentowanych lokat bankowych

Dlaczego więcej można zarobić na wynajmie mieszkań niż lokatach bankowych

Polacy, jako jedno z najszybciej bogacących się społeczeństw na świecie, szukają różnych form inwestowania.  Z analiz przeprowadzonych przez Credit Suisse w ciągu ostatniej dekady Polacy potroili swój majątek.  A skoro więcej zarabiamy, więcej też możemy zainwestować. I tu w głowie potencjalnego inwestora pojawia się pytanie: jaką formę inwestycji wybrać? Gdzie bezpiecznie ulokować kapitał, aby uzyskać jak najwyższy zysk z inwestycji?

Lokaty bankowe czy zakup mieszkania pod wynajem – porównanie stóp procentowych

W ostatnich latach inwestowanie nadwyżek finansowych w mieszkania pod wynajem stanowiło najlepszy sposób pomnażania kapitału. Bardzo niskie oprocentowanie lokat bankowych sprawiło, że inwestorzy chętniej zaczęli kupować mieszkania pod wynajem. Według danych NBP w 2019 roku przeciętny depozyt pozwolił zarobić zaledwie 1,31 proc. Oprocentowanie lokat bankowych jeszcze nigdy nie było tak niskie. W zależności od banku oraz okresu lokaty zysk od zainwestowanej kwoty to 1,5% do 4%. Od zysku bank musi jeszcze przekazać fiskusowi podatek w wysokości 19%, tak więc dla inwestora pozostaje niewiele.

Niskie oprocentowanie lokat bankowych i rosnąca inflacja

Na niekorzystne oprocentowanie bankowych depozytów ma wpływ rosnąca inflacja - w 2019 wynosiła 2,6 %, a w 2020  ma wzrosnąć do 2,8 %. Inflacja powoduje, że gromadzone pieniądze tracą na wartości. W momencie, gdy inflacja rośnie, realna wartość lokaty spada. Pieniądze, które wpłaciliśmy na lokatę bakową nie mają już takiej samej wartości, jak w momencie, gdy je wpłacaliśmy.

Mieszkania pod wynajem  ze stałą stopą zwrotu od 4% do 9%

Niska stopa zwrotu w przypadku produktów bankowych i rosnąca inflacja sprawiły, że od inwestowania w lokaty dużo bardziej opłacalny jest zakup mieszkania pod wynajem. Rynek długoterminowego jak również krótkoterminowego wynajmu mieszkań, zarządzanych przez operatorów, coraz częściej przyciąga inwestorów szukających bezpiecznych i opłacalnych form inwestowania.

W przypadku mieszkań pod wynajem stopa zwrotu wynosi od 4% - 9% procent. Dodatkowo inwestor ma możliwość podpisania umowy najmu na 10 lat z firmą zarządzającą nieruchomością. Oznacza to, nie tylko stały zysk z inwestycji, ale również bezobsługowość produktu oraz wzrost wartości rynkowej lokalu.  

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację na rynku nieruchomości w Polsce oraz na rynku lokat bankowych dochodzimy do wniosku, że inwestowanie w mieszkania pod wynajem to jeden z najbezpieczniejszych i najlepszych sposobów na lokowanie kapitału.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą mieszkań pod wynajem w luksusowym aparthotelu w samym sercu Poznania.  Szczegóły na naszym portalu: https://www.reinwestuj.pl/category/poznan