Kategorie

Kontakt REinwestuj.pl

Doradzimy jak wybrać najlepszy apartament inwestycyjny

Maria

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 519 499 300

Walerian

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 698 695 683


Zainwestuj
w miniFARMĘ
fotowoltaiczną

od 200 000 zł
stopa zwrotu 16%

DOinwestuj.pl

tel. 510 540 200
tel. 519 499 300

Wywiad z ekspertem ds. nieruchomości REinwestuj.pl

Firma REinwestuj.pl od kilku lat doradza swoim klientom jak bezpiecznie inwestować w nieruchomości. Oferta Państwa firmy to przede wszystkim apartamenty w systemie condo, stanowiące w ostatnich latach w Polsce popularną formę inwestowania kapitału. Przy inwestowaniu w nieruchomości ważne jest posiadanie wiedzy o rynku nieruchomości i sposobach inwestowania. O odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania poprosiliśmy eksperta ds. nieruchomości pana Waleriana Kaczmarka. 

1. Czy rok 2018 to dobry czas na inwestowanie w nieruchomości? 

Zawsze jest dobry czas na inwestowanie w nieruchomości, a zwłaszcza obecnie. Posiadanie nieruchomości stanowi solidne zabezpieczenie posiadanego kapitału, a ponadto generuje określone zyski przez wzrost wartości samej nieruchomości. Obecnie do takiego sposobu inwestowania skłania klientów głównie niskie oprocentowania lokat bankowych. Przed pojęciem decyzji o zakupie nieruchomości należy jednak zachować dużą ostrożność.
Zakup nieruchomości w celach inwestycyjnych to głównie zakup mieszkań pod wynajem, powierzchni biurowych, magazynowych, lokali użytkowych, gruntów budowlanych i rolnych. Należy tutaj  zwrócić uwagę na fakt, że każdy taki zakup  związany jest z pewnym ryzykiem, które może ocenić specjalista w danej branży. Na wartość samej nieruchomości ma bowiem wpływ wiele czynników między innymi takich jak: lokalizacja, cena zakupu, okolica, infrastruktura, klimat, stan techniczny nieruchomości, czy perspektywy rozwojowe miejscowości. 

2. Rynek nieruchomości generalnie jest rynkiem inwestycji, który można uznać za bezpieczny. Jaki zysk można uzyskać z apartamentu zakupionego w jednym z polskich condohoteli? 

Kupujący nabywa apartament jako pełną własność wraz z udziałem w częściach wspólnymi budynku oraz z ułamkową częścią w gruncie wpisana do Księgi Wieczystej. A to gwarantuje nabywcydostatecznebezpieczeństwo zakupu. Jak każdą nieruchomość, tak również apartament w hotelu, właściciel w dowolnej chwili może sprzedać wraz z umową najmu, która stanowi wartość dodaną. Stopa zwrotu, czyli zysk z zainwestowanych środków to najczęściej 6-8 %. Aczkolwiek mamy również w ofercie inwestycję, która może przynieść nawet 9% zysku. 

3. Inwestowanie w nieruchomości może stać się pasywnym źródłem dochodu dla wielu ludzi. Jakie warunki trzeba spełniać, by móc zacząć inwestować? 

Przede wszystkim należy posiadać odpowiednie środki. Nie muszą to być ogromne sumy. W pewnych warunkach, posiadając zdolność kredytowa, istnieje możliwość posiłkowania się kredytem bankowym. Ponadto warto wiedzieć, że przy zakupie naliczany jest podatek VAT. I ten podatek może być zwrócony, jeżeli nabywca przed zakupem zarejestruje się  jako czynny podatnik VAT, przy czym nie wiąże się to z koniecznością prowadzenia działalności gospodarczej.
Duża zaletą takiej inwestycji jest to, że nabywca nie jest zaangażowany w zarządzanie wynajmem, natomiast pobiera regularnie czynsz. 

4. Jakie destynacje wybierają najchętniej klienci Państwa firmy?

Nasi klienci najczęściej są zainteresowani condohotelami położonymi nad Bałtykiem w Kołobrzegu, Świnoujściu lub Mielnie. Popularnymi ośrodkami w górach to Zakopane, Wisła, Karpacz, Szklarska Poręba oraz w dużych miastach condohotele biznesowe - tutaj zdecydowanie największe zainteresowanie jest Warszawą, a później Krakowem.

5. Trzy wskazówki dla początkującego inwestora?

W przypadku inwestowania w aparthotele i condohotele należy pamiętać o następujących czynnikach:

  1. Najważniejszą cechą wyboru nieruchomości jest jej lokalizacja.
  2. Przed podjęciem decyzji należy uważnie zapoznać się z warunkami inwestycji. 
  3. O sukcesie inwestycji decyduje doświadczenie i profesjonalizm operatora aparthotelu lub condohotelu.
 
Jako firma specjalizująca się w sprzedaży apartamentów w condohotelach i aparthotelach, służymy pomocą w wyborze najlepszej i najbezpieczniejszej inwestycji.