Kategorie

Kontakt REinwestuj.pl

Doradzimy jak wybrać najlepszy apartament inwestycyjny

Maria

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 519 499 300

Walerian

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 698 695 683


Zainwestuj
w miniFARMĘ
fotowoltaiczną

od 200 000 zł
stopa zwrotu 16%

DOinwestuj.pl

tel. 510 540 200
tel. 519 499 300

W jakich polskich miastach najbardziej opłaca się inwestować w nieruchomości?

Dlaczego właśnie teraz jest idealny moment, aby kupić mieszkanie pod wynajem w Gdańsku?

Gdańsk coraz częściej określany jest mianem miasta przyszłości! Od czasu Euro 2012 Gdańsk cieszy się stałym wzrostem ruchu turystycznego. W ubiegłym roku miasto odwiedziło 1,9 mln gości z kraju i zagranicy, a w plebiscycie  European Best Destination zajęło zaszczytne trzecie miejsce. Co to oznacza dla Gdańska? Przede wszystkim spodziewany 15% wzrost ruchu turystycznego. Gdańsk odwiedza dużo turystów z Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Skandynawów. Liczba odwiedzających wzrosła o 30% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Dla inwestorów to właśnie Gdańsk stanowi atrakcyjną lokalizację na zakup mieszkania pod wynajem!

Oto 5 powodów, dla których warto kupić mieszkanie pod wynajem w Gdańsku:

Dlaczego warto zainwestować w mieszkania pod wynajem w Gdańsku?

1. W Gdańsku sezon turystyczny trwa cały rok. Dlatego też mieszkania usytuowane w pasie nadmorskim, na Starym Mieście lub jego okolicy to najlepsze potencjalnie mieszkania pod wynajem krótkoterminowy. Z danych Home Brokera wynika, że największą rentowność najmu w dużych miastach oferuje właśnie Gdańsk – średnio 6,5 proc. netto w skali roku. Takie rezultaty sprawiają, że aglomeracja trójmiejska jest dziś jedną z najbardziej pożądanych. Regularnie napływają tu nowi mieszkańcy z okolic, innych miast oraz z Ukrainy. Powiększająca się populacja miasta oznacza rosnące zapotrzebowanie na mieszkania, a w przypadku młodych ludzi zwłaszcza mieszkań pod wynajem. Jedna z dzielnic Gdańska - Strzyża znalazła się na drugim miejscu w rankingu dzielnic polskich miast pozwalających zarobić najwięcej na wynajmie mieszkania. Stopa zwrotu z inwestycji utrzymywała się na poziomie 8,87% w skali roku, a więc zakup mieszkania zwracał się tam po 11 latach. Ponadto co szósty najbardziej dochodowy lokal zlokalizowany jest właśnie w Gdańsku.

2. W Gdańsku funkcjonuje atrakcyjny rynek pracy, liczne atrakcje kulturalne oraz czyste powietrze. Filharmonia Bałtycka, Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej, ulica Mariacka czy Długa, Fontanna Neptuna, Teatr Szekspirowski,  czy Żuraw co roku przyciągają miliony turystów. Nieruchomości w Gdańsku cieszą się ogromnym powodzeniem wśród licznych turystów przyjeżdżających zwiedzać Trójmiasto.

3. Z rankingu jakości życia w 226 miastach świata - Quality of Life Index 2019, opublikowanego na portalu Numbeo, który specjalizuje się w analizach kosztów życia w różnych krajach świata. Kryteria oceny to m.in. koszty życia, ceny nieruchomości, bezpieczeństwo, opieka zdrowotna, jakość powietrza (zanieczyszczenie), system transportu, klimat na koniec 2018 r. Z polskich miast najwyższą jakością życia cieszyli się mieszkańcy Gdańska. Gdańsk zajął 88 miejsce, m.in. dzięki wysokiej ocenie bezpieczeństwa życia.

4. Gdańsk jest prężnie funkcjonującym ośrodkiem akademickim i kulturalnym.  To tutaj swoją siedzibę mają Uniwersytet Gdański, Akademia Sztuk Pięknych czy Akademia Marynarki Wojennej. Oprócz tego odbywają się liczne festiwale – muzyczne, filmowe czy teatralne.

5. Wreszcie czy może być coś bardziej atrakcyjnego od spaceru brzegiem morza po całym dniu spędzonym w biurze? Bliskość morza to nie tylko spacery i kąpiele, ale także możliwość uprawiania sportów wodnych, takich jak żeglarstwo, narty wodne czy padling. Atrakcje kulturowe, z dynamicznym rynkiem pracy, młodą populacją oraz infrastrukturą rekreacyjną to połączenie stanowiące o atrakcyjności miasta, w którym zakup mieszkania pod wynajem z pewnością jest bardzo opłacalny.

Aktualnie w Gdańsku powstają dwa bardzo atrakcyjnie usytuowane obiekty hotelowe, w których inwestorzy mogą zakupić apartamenty pod wynajem. Wyspa Spichrzów lub Marina? Szczegółowe informacje TUTAJ

Inwestycje w nieruchomości w Gdańsku