Kategorie

Kontakt REinwestuj.pl

Doradzimy jak wybrać najlepszy apartament inwestycyjny

Maria

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 519 499 300

Walerian

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 698 695 683


Zainwestuj
w miniFARMĘ
fotowoltaiczną

od 200 000 zł
stopa zwrotu 16%

DOinwestuj.pl

tel. 510 540 200
tel. 519 499 300

Eksperci ds. finansów podpowiadają w co inwestować, aby zarobić w nadchodzących miesiącach

W co inwestować w 2019 roku?

Z początkiem nowego roku, który zdążył już się na dobre zadomowić, wielu z nas myśli o wprowadzeniu w życie kilku znaczących zmian.

Niektórzy planują uprawiać sport regularnie, inni za cel mają zadbanie o swoje zdrowie. Są też tacy, którzy chcą móc spędzać więcej czasu z rodziną i dziećmi, koncentrując się tylko na nich i niczym więcej.

Jeszcze inni dochodzą do wniosku, że rok 2019 to idealny moment, aby w końcu zacząć inwestować pieniądze w celu osiągnięcia długoterminowych zysków i wolności finansowej.

W co inwestować? Takie pytanie nurtuje zarówno początkujących, jak i doświadczonych inwestorów. Powszechnie wiadomo, że samo oszczędzanie pieniędzy nie wystarczy, a eksperci ds. biznesu i finansów radzą, aby zgromadzony kapitał zainwestować. I tu pojawia się to samo pytanie, w co inwestować, aby osiągnąć wysoki zysk, prowadzący w perspektywie długoterminowej do osiągnięcia wolności finansowej. Trzymanie pieniędzy na koncie oszczędnościowym nie pomnoży ich i nie przybliży nas do osiągnięcia niezależności finansowej.

W dobie rekordowo niskich stóp procentowych najbardziej opłacalnym instrumentem inwestycyjnym są nieruchomości. Lokaty bankowe, depozyty, obligacje nie przynoszą zysku, a czasami nawet tracą na wartości. Dzieje się tak, ponieważ inflacja jest wyższa od oprocentowania, na niektórych lokatach bankowych. Dlatego też coraz więcej inwestorów poszerza swoje portfolio o apartamenty inwestycyjne na wynajem. Apartamenty obsługiwane przez doświadczonych operatorów pozwalają na uzyskanie wysokiej stopy zwrotu z inwestycji, nawet do 9% w skali roku, oraz w dłuższej perspektywie zysku na wzroście wartości lokalu. 

W co warto zainwestować w 2019? Jakie inwestycje warto wziąć pod uwagę w tym roku?

Możliwości inwestowania pieniędzy jest dużo: krótko lub długoterminowe, o większej lub mniejszej rentowności, niższym lub wyższym poziomie ryzyka czy zróżnicowanej stopie zwrotu.

Przyglądając się sytuacji na rynku polskim i zagranicznym analitycy doszli do wniosku, że nadal warto inwestować w nieruchomości, których opłacalność utrzymuje się na stałym, wysokim poziomie.

Według ekspertów w roku 2019 inwestowanie w nieruchomości może być jeszcze bardziej opłacalne, a to ze względu na wciąż rosnące ceny nie tylko mieszkań, ale również lokali komercyjnych. Ponadto rynek nieruchomości wolny jest od gwałtownych zmian cen instrumentów inwestycyjnych w związku z czym jest dużo bardziej przewidywalny od inwestycji giełdowych. Powszechnie wiadomo, że inwestowanie na giełdzie wymaga wiedzy i doświadczenia, nie jest łatwe i nie każdy się do tego nadaje. Znacznie łatwiej jest zorientować się na rynku nieruchomości, wybrać atrakcyjnie usytuowane mieszkanie i czerpać pewny zysk z wynajmu.

Mieszkania na wynajem, apartamenty wakacyjne i lokale inwestycyjne przynoszą większy zwrot z inwestycji niż lokaty bankowe, obligacje czy kruszec. Dynamiczna sytuacja na polskim rynku nieruchomości i zwiększone zainteresowanie inwestorów nieruchomościami to wynik rekordowo niskich stóp procentowych NBP, które zdaniem przewodniczącego Rady Polityki Pieniężnej pozostaną na tym samym poziomie (1,5%) aż do 2020 roku.

Inwestowanie w nieruchomości to długotrwały proces lokowania posiadanego kapitału i powolne, aczkolwiek stabilne, generowanie zysków. Zwrot z inwestycji w nieruchomość kilkukrotnie przewyższa zwrot z lokat bankowych. Ponadto inwestowanie w nieruchomości jest nie tylko bardziej opłacalne od lokat bankowych, ale również bardziej bezpieczne od funduszy inwestycyjnych lub gry na giełdzie. 

Skoro już wiemy, w co inwestować w 2019 roku, zajmijmy się teraz bezpieczeństwem inwestowania

W przypadku inwestowania na giełdzie czy w fundusze inwestycyjne, warto wspomnieć o tak zwanej poduszce finansowej. Aby zwiększyć bezpieczeństwo finansowe, każdy inwestor powinien pomyśleć o stworzeniu funduszu rezerwowego – poduszki finansowej, która w razie niepowodzenia inwestycji na rynkach finansowych czy na giełdzie papierów wartościowych, przyjdzie nam z pomocą. To właśnie nieruchomości mogą być taką poduszką finansową, ponieważ charakteryzują się najmniejszym ryzykiem ze wszystkich dostępnych na rynku form inwestowania. Podczas kryzysu czy bessy spadek wartości nieruchomości jest najmniej odczuwalny w porównaniu z innymi instrumentami inwestycyjnymi.

Na koniec zapamiętajmy, że przy inwestowaniu w nieruchomości bardzo ważne jest ocenienie jej pod względem atrakcyjności lokalizacji, możliwości rozwojowych i biznesowych okolicy oraz szans na wzrost jej wartości w przyszłości. Na pewno jednak aktualny rok dla wszystkich inwestorów działających na rynku nieruchomości może pozwolić na wygenerowanie jeszcze większych zysków.

Jeśli Ty również zastanawiasz się w co zainwestować w roku 2019, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą apartamentów inwestycyjnych w kurortach oraz dużych polskich miastach.