Kategorie

Kontakt REinwestuj.pl

Doradzimy jak wybrać najlepszy apartament inwestycyjny

Maria

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 519 499 300

Walerian

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 698 695 683


Zainwestuj
w miniFARMĘ
fotowoltaiczną

od 200 000 zł
stopa zwrotu 16%

DOinwestuj.pl

tel. 510 540 200
tel. 519 499 300

Poradnik dla kupujących apartamenty inwestycyjne w condohotelu i inne lokale z najemcą

Jakiej pomocy możemy oczekiwać od osoby sprzedającej condohotele lub lokale z najemcą ?

W przypadku inwestycji w nieruchomości w systemie condo (tzn. w apartameny inwestycyjne z gwarantowaną stopą zwrotu) kluczową kwestią jest zasięgnięcie porady u profesjonalistów z branży. Oznacza to, że inwestor nie powinien polegać tylko na opinii developera sprzedającego apartamenty w condohotelu. Niezbędne jest spotkanie lub rozmowa telefoniczna z doradcą ds. nieruchomości specjalizującym się w condohotelach, aparthotelach oraz lokalach z najemcą, znającym i rozumiejącym cały rynek nieruchomości inwestycyjnych, a nie tylko dane na temat swoich ofert. Doradca ds. nieruchomości specjalizujący się w sprzedaży apartamentów w condohotelach uwzględni wszystkie Twoje potrzeby i preferencje oraz pomoże znaleźć nieruchomość najlepiej spełniającą Twoje wymagania. Rozmowa z doradcą to także możliwość porównania kilku ofert oraz zestawienia plusów i minusów każdego apartamentu lub pokoju hotelowego.

Rzetelny doradca ds. nieruchomości pomoże Ci uniknąć zakupu nieruchomości, która może okazać się problematyczna i niespełniająca Twoich oczekiwań. Konsultacje mają na celu poznanie  preferencji klienta takich jak: lokalizacja, wielkość, usytuowanie w budynku, cena oraz stopa zwrotu z inwestycji a później znalezienie odpowiedniego apartamentu we właściwym condohotelu, który zapewni fantastyczne wakacje, intratny dochód z czynszu oraz przyzwoity wzrost wartości nieruchomości w momencie ewentualnej odsprzedaży apartamentu.

Niektórzy inwestorzy zadają sobie pytanie, czy korzystając z usług brokera zapłacą więcej za apartament ? Czy usługa doradcy ds. nieruchomości jest dodatkowo płatna ?

Odpowiedź brzmi - NIE. Jeśli chodzi o nieruchomości w systemie condo, ceny są zawsze ustalane przez dewelopera i są dokładnie takie same, bez względu na to, czy kupujesz bezpośrednio od developera czy przez brokera lub doradcę ds. nieruchomości. Skoro, więc kupujący nie płaci za porady doradcy, to warto skorzystać z ich pomocy i wsparcia przed dokonaniem zakupu.

W jaki sposób potencjalny inwestor może znaleźć doradcę ds. nieruchomości specjalizującego się w condohotelach / lokalach z najemcą ?

Na początek można zrobić wywiad wśród znajomych i skorzystać z ich rekomendacji. Poza tym można odwiedzić strony brokerów condohoteli i sprawdzić, czy informacje, których udzielają są zrozumiałe i bezstronne. Jeśli strona zajmuje się głównie sprzedażą domów lub biurowców, a informacje na temat condohoteli są zdawkowe i pojawiają się na końcu, radzimy, aby szukać dalej! Najlepszą opcją jest współpraca z doradcą specjalizującym się w condohotelach, jak na przykład firma REinwestuj.pl

W jaki sposób potencjalni klienci mogą dowiadywać się o nowych ofertach pojawiających się na rynku condohoteli czy lokali pod wynajem?

Doradcy / brokerzy ds. nieruchomości typu condo są świetnym źródłem informacji, ponieważ często dowiadują się o nowych ofertach zanim jeszcze dany condohotel czy aparthotel trafi do sprzedaży. Doradcy i brokerzy mają dostęp do ofert w przedsprzedaży, które skierowane są do wąskiego grona klientów. Główną korzyścią zakupu apartamentu w przedsprzedaży jest możliwość wybrania najlepszej lokalizacji mieszkania czy pokoju hotelowego oraz możliwość skorzystania z promocji.

Inną możliwością uzyskania niezależnej wiedzy o ofertach jest skorzystanie z rankingów condohoteli lub porównań apartamentów. Można wpisać w wyszukiwarce: porównanie aparthoteli lub porównanie condohoteli, aby uzyskać zestawienia dostępnych na rynku apartamentów z opisem, cenami i stopą zwrotu z inwestycji.

Kolejnym sposobem pozyskania informacji o nowych ofertach sprzedaży apartamentów w condohotelach jest subskrypcja newsletterów na portalach doradców nieruchomości. REinwestuj.pl oferuje taką opcje na swojej stronie. Wszyscy użytkownicy, którzy zarejestrują się na portalu otrzymują newslettery o przedsprzedaży nowych condohoteli i aparthoteli oraz o promocjach na rynku sprzedaży apartamentów inwestycyjnych z gwarantowanych stopą zwrotu.