Kategorie

Kontakt REinwestuj.pl

Doradzimy jak wybrać najlepszy apartament inwestycyjny

Maria

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 519 499 300

Walerian

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 698 695 683


Zainwestuj
w miniFARMĘ
fotowoltaiczną

od 200 000 zł
stopa zwrotu 16%

DOinwestuj.pl

tel. 510 540 200
tel. 519 499 300

Nieruchomości komercyjne

Nieruchomości komercyjne to takie obiekty, które generują dochód głównie z tytułu wynajmu lub dzierżawy powierzchni, jak również ze względu na coroczny wzrost ich wartości rynkowej. Mogą nimi być budynki biurowe, galerie handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe, lokale usługowe, magazyny oraz hotele. Wynajem takiego obiektu daje stały miesięczny (ew. kwartalny) dochód, a wzrost wartości nieruchomości jest dodatkową premią.

Interesującą inwestycją w nieruchomości komercyjne jest zakup lokalu handlowego z najemcą. Głównym kryterium wyboru takiej nieruchomości jest lokalizacja i warunki podpisanej umowy najmu. Szczególne ważnym elementem jest długość umowy najmu, która daje gwarancje stałości inwestycji. Wszystkie warunki najmu muszą być dokładnie przeanalizowane i sprawdzone przez specjalistów rynku nieruchomości, aby zakup zakończył się sukcesem dla inwestora.Inwestycje w nieruchomości mogą być również wspólne dla wielu inwestorów. Wtedy nabywcy stają się właścicielami samodzielnych lokali w budynku komercyjnym. W taki sposób sprzedawane są między innymi pokoje w condohotelach i aparthotelach, które ostatnio są najpopularniejszą formą wspólnego inwestowania w duże nieruchomości komercyjne. Nabywcy kupując poszczególne apartamenty podpisują jednocześnie z operatorem hotelu umowę najmu/dzierżawy, która gwarantuje im wynajem ich lokalu gościom hotelowym oraz wypłatę czynszu na wcześniej ustalonym poziomie.

Udział w zakupie takiej nieruchomości może być znakomitą dywersyfikacją inwestycji kapitału w inne produkty niż lokaty bankowe, obligacje i akcje. Aktualnie nieruchomości komercyjne przynoszą wyższy dochód niż niejedna inwestycja finansowa, nie podlegają inflacji, ich wartość wzrasta z roku na rok, a w czasach kryzysu lub bessy nie tracą na wartości tak jak akcje, zachowując pierwotną wartość.

Apartament hotelowy Czarna Góra 6% 

Jak wygląda proces inwestowania w nieruchomości komercyjne? Inwestorzy kupują konkretną nieruchomość podejmując decyzje na podstawie parametrów rentowności, takich jak: cena, stopa zwrotu z inwestycji oraz bezpieczeństwo zawieranej transakcji. Najlepiej, jeśli kupowana nieruchomość jest już wynajęta i możemy przeanalizować warunki umowy najmu. Później nabywca oddaje taki obiekt komercyjny w zarządzanie profesjonalnemu operatorowi, który dba, aby nieruchomość nie tylko pozostawała w dobrym stanie, ale również aby jej wartość rosła poprzez proces rekomercjalizacji i remodelingu. Zespół zarządzający kieruje całym procesem inwestycyjnym w imieniu właściciela. Wsparcie ekspertów powoduje, że właściciel nie angażuje się w zarządzanie osobiście natomiast czerpie pożytki z wynajmowanych nieruchomości komercyjnych.