Kategorie

Kontakt REinwestuj.pl

Doradzimy jak wybrać najlepszy apartament inwestycyjny

Maria

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 519 499 300

Walerian

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 698 695 683


Zainwestuj
w miniFARMĘ
fotowoltaiczną

od 200 000 zł
stopa zwrotu 16%

DOinwestuj.pl

tel. 510 540 200
tel. 519 499 300

5 powodów, dla których warto kupić mieszkanie na inwestycję w Zakopanem

Zimowa stolica Polski – Zakopane cieszy się rosnącą popularnością nie tylko wśród turystów, ale także osób zainteresowanych nabyciem mieszkań na inwestycje

 

Zakopane to nie tylko zimowa stolica Polski i najsłynniejszy ośrodek turystyki górskiej w kraju, ale także jeden z najpiękniej położonych kurortów górskich. Atrakcyjną lokalizację miasta, tatrzańską przyrodę, wysoko rozwiniętą infrastrukturę hotelowo-gastronomiczną oraz zimowe i letnie możliwości rekreacyjne, oprócz tysięcy turystów docenili również inwestorzy mieszkań pod wynajem. Rosnąca popularność miasta wśród turystów z Polski i zagranicy pozytywnie wpływa na tutejszy rynek nieruchomości i znacznie podnosi szanse na wzrost wartości zakupionych mieszkań na inwestycje w Zakopanem w przyszłości. Eksperci informują, że najem krótkoterminowy coraz bardziej zyskuje na znaczeniu, a liczba turystów odwiedzająca Zakopane z roku na rok rośnie, dodatkowo sezon wypoczynkowy stale się wydłuża. Poza tym dynamika rozwijającego się miasta, o tak atrakcyjnej lokalizacji jak Zakopane, powoduje, że zakupione tu mieszkania na inwestycje stają się coraz bardziej dochodową lokatą kapitału. Szczególnie jeśli są odpowiednio zarządzane, co pozwala zabezpieczyć obłożenie obiektu przez cały rok.

5 powodów , dla których warto kupić mieszkania na inwestycje w Zakopanem

1. Rekordowa liczba turystów na szlakach w Tatrach

Morze i góry to dwa kierunki wakacyjne, które z uwagi na swoje liczne atrakcyjne walory nigdy nie wyjdą z mody. Zakopane to jedno z najchętniej odwiedzanych miast w kraju i znakomity punkt wypadowy dla wszystkich, którzy wyruszają w góry. W czasie najbardziej obleganych weekendów w mieście przebywa jednocześnie 250 tysięcy turystów. Na szlaki w Tatrzańskim Parku Narodowym w minionym roku weszło prawie 3,8 miliona osób! Lipiec i sierpień 2018 był najlepszym sezonem wakacyjnym w historii Tatr - Tatrzański Park Narodowy odwiedziło prawie 1 mln 640 tys. turystów.  Tak imponująca popularność Zakopanego oznacza wysoki popyt na apartamenty wakacyjne oraz niemal 100% obłożenie w hotelach oraz aparthotelach.


2. Turyści zapewniają wysokie obłożenie mieszkań pod wynajem

Najpopularniejszym miastem w Małopolsce jest Zakopane. Zapytania turystów skierowane do właścicieli obiektów noclegowych w stolicy polskich Tatr w 2017 roku stanowiły 44% udziału zapytań dla całego województwa. Dlatego też, właściciele nie mają trudności z wynajmowaniem mieszkań zakupionych na inwestycje i regularnie czerpią zysk z wynajmu pokoi gościnnych.


3.
Tatry drugą destynacją wakacyjną wśród Polaków

Z badań przeprowadzonych w ub. roku przez ARC Rynek i Opinia wynika, że Tatry są drugim pod względem popularności miejscem spędzania wakacji przez Polaków. Wyprzedzają je tylko znane kurorty nad Morzem Bałtyckim (Sopot, Hel, Kołobrzeg). Oznacza to, że inwestowanie w apartamenty wakacyjne lub mieszkania w formule „inwestuj, wynajmuj, zarabiaj”, w tak atrakcyjnym mieście jak Zakopane, musi przynieść spodziewany sukces.


4. Wysoki zwrot z wynajmu mieszkań w Zakopanem


Eksperci zgodnie podkreślają, że najważniejszym czynnikiem przesądzającym o atrakcyjności każdego mieszkania przeznaczonego na inwestycje jest lokalizacja. Budynek usytuowany w popularnej miejscowości turystycznej zwiększa jego konkurencyjność i powoduje zainteresowanie wśród turystów. Mieszkania na inwestycje w Zakopanem nie tylko generują wysoki zwrot z najmu, ale także gwarantują wzrost wartości nieruchomości w przyszłości.


5. Polacy wolą spędzać wakacje u siebie w kraju


Polacy coraz częściej podróżują i wypoczywają w kraju. Coraz więcej jest zamożnych klientów poszukujących ośrodków wypoczynkowych i apartamentowców o luksusowych standardach. Dlatego też rynek mieszkań na inwestycje w Zakopanem cały czas się rozwija i ma przed sobą duży potencjał, a proponowane apartamenty wakacyjne zapewniają turystom wypoczynek w wysokim standardzie.

Firma REinwestuj.pl proponuje swoim klientom luksusowe mieszkania na inwestycje w Zakopanem usytuowane w prestiżowej lokalizacji wraz z zarządzaniem przez profesjonalnego operatora gwarantującego zysk w wysokości 7%. Szczegółowe informacje dotyczące apartamentów inwestycyjnych w Zakopanem znajdą Państwo TUTAJ.