Kategorie

Kontakt REinwestuj.pl

Doradzimy jak wybrać najlepszy apartament inwestycyjny

Maria

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 519 499 300

Walerian

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 698 695 683


Zainwestuj
w miniFARMĘ
fotowoltaiczną

od 200 000 zł
stopa zwrotu 16%

DOinwestuj.pl

tel. 510 540 200
tel. 519 499 300

Dlaczego warto inwestować na polskim rynku nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości z perspektywy obcokrajowców

Czy wiesz, która gospodarka w Europie rozwija się najszybciej? Niemiecka? Hiszpańska? Brytyjska? Otóż Polska ma obecnie największe możliwości ekspansji i rozwoju, a nasza gospodarka już od dłuższego czasu jest najszybciej rozwijającą się w Europie. Liczby mówią same za siebie: tempo wzrostu PKB nigdy nie spadło poniżej 2,5%, nawet w okresie recesji gospodarczej w 2008 roku, która dotknęła większość krajów europejskich.

Co to oznacza dla osób chcących kupić nieruchomości? Polska cieszy się odporną na kryzys gospodarką i znakomicie prosperującym rynkiem finansowym, ale co najważniejsze rynek nieruchomości dopiero wystartuje! Ceny nieruchomości w Polsce są nadal 30% niższe od cen w okresie szczytu ich wzrostu w 2007 roku.

Dla osób zainteresowanych kupnem nieruchomości w Polsce jest to znakomita okazja inwestycyjna. Gospodarka jest zdecydowanie solidna, a rynek nieruchomości jest jeszcze w fazie rozwojowej, co oznacza, że nieruchomości w Polsce są nadal zbyt nisko wyceniane.

Polska jest jednym z krajów, w którym wynajem mieszkań jest najbardziej opłacalny w Europie. 5-8% rentowność wynajmu jest dużo wyższa w porównaniu, do niektórych bardziej atrakcyjnych miejsc w Europie, jak Hiszpania czy Portugalia.

Inwestorzy w Polsce mogą korzystać z wysokiej rentowności wynajmu i perspektywy dużego wzrostu kapitału w przyszłości. Dodatkowo, standard jakości życia w Polsce uległ ogromnej poprawie w ostatniej dekadzie.

Na polskim rynku nieruchomości pojawia się coraz więcej zagranicznych inwestorów.  W 2016 roku obcokrajowcy zainwestowali 6,4 tys. w mieszkania w polskich miastach oraz w miejscowościach położonych w górach i nad morzem. Szacuje się, że wkrótce 20 proc. mieszkań dostępnych na rynku trafi do mieszkańców Europy Zachodniej i Ukrainy. Polska, kraj, w którym jakość życia znacznie poprawiła się w ciągu ostatnich lat, stała się atrakcyjnym celem dla inwestorów z kraju i zagranicy.

Polskie prawo dot. zakupu nieruchomości przez cudzoziemców jest znacznie mniej restrykcyjne niż kiedyś. Kupcy z państw członkowskich Unii Europejskiej mają takie same prawa własnościowe, jak obywatele polscy.

A więc, zobaczmy, gdzie inwestorzy znajdą najlepsze nieruchomości do kupna w Polsce? Warszawa i Kraków oferują interesujące możliwości. Warszawa zmieniła się nie do poznania, nie jest już tym samym miastem sprzed 30 lat. Stolica pnie się w górę, a na jej niebie królują nowoczesne drapacze chmur i apartamowce. To właśnie w Warszawie nie tylko obcokrajowcy, ale także Polacy mogą znaleźć najlepsze okazje inwestycyjne.

Kraków ma coś, czego Warszawa nie ma, tak zwany czar. Przyjeżdżający do Polski w poszukiwaniu drugiego domu często zakochują się w Krakowie od pierwszego wejrzenia. Nie mniej jednak z inwestycyjnego punktu widzenia to Warszawa oferuje lepsze możliwości, ponieważ mieszkania w Warszawie przynoszą 7-8% zwrot z inwestycji, będąc jednym z najwyższych w Europie.