Kategorie

Kontakt REinwestuj.pl

Doradzimy jak wybrać najlepszy apartament inwestycyjny

Maria

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 519 499 300

Walerian

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 698 695 683


Zainwestuj
w miniFARMĘ
fotowoltaiczną

od 200 000 zł
stopa zwrotu 16%

DOinwestuj.pl

tel. 510 540 200
tel. 519 499 300

Czy inwestowanie w nieruchomości się opłaca ?

Przedstawiamy 4 główne powody, dla których inwestowanie w nieruchomości się opłaca!

Nieruchomości to świetna inwestycja z wielu względów. Inwestorzy mogą liczyć na atrakcyjną stopę zwrotu, dochód z czynszów i nowe możliwości biznesowe. Ponadto inwestorzy mogą wykorzystać nieruchomości do gromadzenia majątku mającego zapewnić im finansowe bezpieczeństwo.

Nieruchomości zapewniają wysoką stopę zwrotu, jednocześnie nie narażając Twojego kapitału na gwałtowne spadki, tak jak to ma miejsce w przypadku funduszy inwestycyjnych, akcji lub dzieł sztuki

Z wieloletnich obserwacji rynku nieruchomości wynika, że ryzyko straty zminimalizowane jest przez długość czasu posiadania danej nieruchomości. Wraz z poprawą sytuacji na rynku, wzrasta wartość zakupionej nieruchomości, a inwestor tym samym buduje swój kapitał. Na giełdzie ryzyko nigdy nie ulega zmianie, dodatkowo istnieje wiele czynników poza Twoją kontrolą, które mogą negatywnie wpłynąć na inwestycję. Nieruchomości natomiast zapewniają więcej kontroli nad inwestycją, ponieważ są namacalnym kapitałem, który możesz wykorzystać, jako dodatkowy dochód, ciesząc się aprecjacją kapitału. 

Nieruchomości charakteryzują się wysoką, namacalną wartością kapitału

Nieruchomość w przeciwieństwie do akcji czy funduszy inwestycyjnych stanowi namacalne aktywo, przedmiot fizyczny, a nie wirtualny. Dzięki temu, nieruchomości jako przedmiot inwestowania są uznawane za bezpieczniejszy produkt inwestycyjny. Ponadto mówi się, że grunt jest wieczny, a mieszkania, domy, apartamenty czy lokale komercyjne odpowiednio zarządzane potrafią służyć przez dziesiątki, a nawet i setki lat. 

Nieruchomości z czasem zawsze zyskują na wartości  

Historia wciąż udowadnia, że im dłużej będziesz w posiadaniu danej nieruchomości, tym więcej pieniędzy zarobisz. Obecnie, osoby inwestujące w nieruchomości na najlepiej funkcjonujących rynkach doświadczają nadzwyczajnych dochodów. W Polsce w ostatnich latach odnotowano znaczny wzrost wartości nieruchomości zlokalizowanych w mniejszych miejscowościach o walorach turystycznych i wypoczynkowych. Stabilny wzrost wartości apartamentów wakacyjnych nad polskim morzem i w górach sprawił, że inwestorzy coraz chętniej dodają do swojego portfolio nieruchomości wakacyjne, na wynajem. Właściwie wyselekcjonowane mieszkania, condohotele, aparthotele czy grunty zawsze będą zyskiwać na wartości w odpowiednim przedziale czasowym.

Inwestycja w nieruchomości może zdywersyfikować Twój portfel

Jeśli kiedykolwiek rozmawiałeś z doradcą finansowym o inwestowaniu, z pewnością zdajesz sobie sprawę, że dywersyfikacja portfela jest bardzo ważna. Kiedy dywersyfikujesz swój portfel, zmniejszasz ryzyko. Nieruchomości, mieszkania zakupione na wynajem, apartamenty wakacyjne czy pokoje w condohotelu zawsze posłużą, jako bezpieczny namacalny kapitał, eliminujący ryzyko w Twoim portfelu. Wiele osób zgromadziło majątek inwestując właśnie w nieruchomości.

Silny wzrost wartości nieruchomości usytuowanych w miejscowościach nadmorskich i w górach, napływ zagranicznych inwestorów, dynamiczny rozwój ekonomiczny dają gwarancję, że nasze inwestycje będą tylko zyskiwać na wartości, dzięki czemu uda nam się na nich odpowiednio zarobić.