Kategorie

Nowości

Apartament wakacyjny Pobierowo
netto: 661 539,00 zł
(brutto: 813 692,97 zł)

Polecamy

Apartament wakacyjny Hiszpania Playa Flamenca
netto: 1 518 150,00 zł
(brutto: 1 669 965,00 zł)
Kontakt REinwestuj.pl

Doradzimy jak wybrać najlepszy apartament inwestycyjny

Maria

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 519 499 300

Walerian

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 698 695 683


Zainwestuj
w miniFARMĘ
fotowoltaiczną

od 200 000 zł
stopa zwrotu 16%

DOinwestuj.pl

tel. 510 540 200
tel. 519 499 300

Świeradów-Zdrój - perła dla kuracjuszy, turystów i inwestorów

Dlaczego warto inwestować w apartamenty w condo hotelu w Świeradowie-Zdroju

Jeśli ktoś jeszcze nie odkrył tej przepięknie położonej górskiej miejscowości z niezwykłym klimatem, bogatej w naturalne złoża, z dynamicznie rozwijającą się infrastrukturą sportowo-rekreacyjną – mam nadzieję, że wkrótce zapragnie by jak najszybciej się tu znaleźć. Świeradów-Zdrój to również idealne miejsce by zainwestować w ciekawą i bezpieczną ofertę apartamentów w luksusowym condo hotelu.

Atrakcje przyrodnicze Świeradowa-Zdroju i regionu

Świeradów-Zdrój to miasto uzdrowiskowe w województwie dolnośląskim położone na południowym zachodzie Polski przy granicy z Czechami. Leży w paśmie gór Karkonosko-Izerskich. To właśnie położenie na złożach naturalnych surowców mineralnych i unikatowy podgórski klimat są niewątpliwą atrakcją tego miejsca. Od ponad 400 lat Świeradów-Zdrój, nazywany Perłą Uzdrowisk Dolnośląskich,  to miejsce odwiedzane przez kuracjuszy poszukujących tutejszych radoczynnych wód leczniczych, używanych zarówno do picia, jak i do kąpieli oraz okładów borowinowych, które leczą m.in. choroby reumatyczne, narządu ruchu oraz układu krążenia.

Świeradów-Zdrój znajduje się w sąsiedztwie Rezerwatu Przyrody „Torfowiska Doliny Izery". Jest to najpiękniejszy i jednocześnie największy obszar torfowisk w Polsce i jeden z największych w Europie. Występująca tu roślinność bagienna okresu zlodowacenia, w nieskazitelnie czystym klimacie przetrwała do dziś. Amatorzy górskich wycieczek znajdą tu dla siebie ciągnący się przez całe Sudety Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza – to najdłuższy, nieprzerwanie znakowany szlak w Sudetach, który stanowią 440 km malowniczych tras turystycznych przebiegających grzbietem Karkonoszy i labiryntami skalnymi Gór Stołowych.

Tak unikalne warunki sprawiają że Świeradów-Zdrój przyciąga wielu kuracjuszy i turystów zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Dla przyjezdnych niezbędna staje się rozbudowana baza hotelowa, często o podwyższonym standardzie. Do takich obiektów należeć będzie ekskluzywny condo hotel w Świeradowie-Zdroju, który poza świetną ofertą dla turystów jest prawdziwą okazją dla inwestorów.

Świeradów-Zdrój – mekka dla sportowców

Świeradów-Zdrój posiada ponad 100-letnią historię sportów zimowych. Popularność Świeradowa z biegiem lat stale rośnie. Miasto o każdej porze roku przyciąga amatorów sportów letnich i zimowych. Analiza lokalnych opłat gminnych wykazała w minionych latach coroczny wzrost liczby turystów o blisko 15%. Niewątpliwie największą i najbardziej rozpoznawalną atrakcją miasta jest SKI & SUN Świeradów-Zdrój – kolej gondolowa o długości 2172 metrów, przewożąca pasażerów w 8-osobowych, komfortowych wagonikach na szczyt góry Stóg Izerski, skąd rozpościera się 2,5 km oświetlonych tras narciarskich o niezwykle zróżnicowanym nachyleniu. Pobliskie szkółki narciarskie umożliwiają wypożyczenie sprzętu zimowego i doskonalenie jazdy. Gondola czynna jest przez cały rok wożąc narciarzy zimą a turystów pieszych latem. Bliskość Izerskiego Szlaku Narciarstwa Biegowego stanowi kolejną zimową atrakcję, oferując sportowcom trasy biegowe na Zajęczniku - w samym Świeradowie- Zdroju oraz pobliską trasę pomiędzy Stogiem Izerskim a Jakuszycami.

Tymczasem profesjonalni rowerzyści górscy odwiedzają Singltrek pod Smrkiem. Jest to największa i najpopularniejsza polsko-czeska sieć zrównoważonych tras rowerowych (MTB) w tej części świata,  pierwsza i najbardziej rozpoznawana, jaka powstała na kontynencie europejskim. Jako jedna z nielicznych otrzymała status IMBA Ride Center® Bronze Level – przyznawany sieciom tras oferujących atrakcje dla rowerzystów. Stanowi je 86 km tras na czterech poziomach trudności, zarówno po polskiej, jak i po czeskiej stronie gór.

Dla Świeradowa turystyka sportowa to doskonały impuls dla inwestycji. Niezbędna staje się dobrze rozwinięta baza noclegowa, gastronomiczna i rekreacyjna będąca zabezpieczeniem całorocznego ruchu turystycznego i cyklicznych imprez sportowych. To sprawia, że inwestycja w aparthotele i condo hotele w Świeradowie-Zdroju gwarantuje pewne zyski.

Możliwości inwestycyjne w Świeradowie-Zdroju

Inwestycja w Świeradowie to inwestycja w miasto z przyszłością. Nie ma drugiego tak prężnie rozwijającego się miasta w Górach Izerskich. Od czasu gdy w 2018 roku miasto plasowało się na 3 miejscu w rankingu najbogatszych samorządów w Polsce, nastąpił dalszy szybki rozwój miasta i regionu. Świeradów-Zdrój stał się największym ośrodkiem sportów zimowych i rowerowych w Karkonoszach. Wartość inwestycji gminy w ostatnich 3 latach sięga ponad 50 mln zł. Obecnie powstająca nowoczesna infrastruktura w pobliskim Świeradowcu w ramach utworzonych stref inwestycyjnych, dynamicznie rozwijająca się baza sportowo-turystyczna z 3 km nowych tras zjazdowych i wyciągów, wieża widokowa oraz ulepszone trasy rowerowe, to inwestycje publiczne, które niewątpliwie pobudzają inwestorów prywatnych. To sprawia, że Świeradów jest idealnym miejscem by właśnie tu bez ryzyka ulokować prywatny kapitał inwestując w luksusowy condo hotel.

Condo hotel w Świeradowie-Zdroju – gwarancja sukcesu

Niesłabnąca renoma kurortu po obu stronach polskiej granicy sprawia, że sporym zainteresowaniem cieszą się aparthotele oraz condo hotele o wysokim standardzie. Ciekawe rozwiązanie inwestycyjne w Świeradowie-Zdroju stanowi luksusowy, czterogwiazdkowy hotel z 290 apartamentami w systemie condo, który zostanie oddany do dyspozycji gości jesienią 2021 roku. Nowoczesna bryła budynku na planie gwiazdy wpisana w krajobraz górski w spokojnej okolicy Świeradowa z bogatym zapleczem SPA, rozbudowaną częścią rekreacyjną, restauracją, z salami konferencyjnymi i bankietowymi, strefą basenów wewnętrznych oraz zewnętrznych, to propozycja dla najbardziej wymagających. Poza możliwością pobytów właścicielskich w wybranym luksusowym apartamencie dającym pełną możliwość czerpania korzyści z bogatych atrakcji Świeradowa, inwestycja ta przynosi prawie 8 procentową stopę zwrotu z zainwestowanego kapitału, co jest bardzo korzystną rentownością na rynku nieruchomości condo hoteli. Ponadto, rzadko który biznes pozwala połączyć sukces finansowy z sukcesem organizacyjnym przynosząc comiesięczne zyski całkowicie bez zaangażowania w obsługę inwestycji, co jest zadaniem doświadczonego operatora.

Piękna, atrakcyjna okolica, bezpieczna inwestycja oraz sprawdzony model biznesowy to argumenty, które przemawiają za inwestowaniem w apartamenty w condo hotelu w Świeradowie-Zdroju.

Zapraszamy do zapoznania się z warunkami i szczegółową ofertą sprzedaży apartamentów inwestycyjnych w condo hotelu w Świeradowie-Zdroju oraz do odwiedzenia tej urokliwej miejscowości.