Kategorie

Kontakt REinwestuj.pl

Doradzimy jak wybrać najlepszy apartament inwestycyjny

Maria

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 519 499 300

Walerian

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 698 695 683


Zainwestuj
w miniFARMĘ
fotowoltaiczną

od 200 000 zł
stopa zwrotu 16%

DOinwestuj.pl

tel. 510 540 200
tel. 519 499 300

Czy warto kupić apartament w hotelu dla swoich pracowników ?

Wyjazdy biznesowe to codzienność wielu polskich firm. W podróże służbowe jeżdżą nie tylko pracownicy dużych korporacji, lecz także małych i średnich firm. Pracownicy niemal każdej średniej wielkości firmy, tj. 91% przemieszczają się po całej Polsce w celach biznesowych. Wzrost liczby osób odbywających tego typu podróże  wynika ze zmian ustrojowych i rozwoju gospodarki krajowej. W delegacje udają się pracownicy wszystkich branż. Najczęściej są to pracownicy firm produkcyjno-przemysłowych (42 proc.), usługowych (31 proc.) i handlowych (20 proc.).

Jeśli jesteś właścicielem firmy, która wysyła pracowników w podróże służbowe, to z pewnością ponosisz znaczne koszty związane z wynajmem zakwaterowania. Mimo że sieć hotelowa w dużych miastach jest znakomicie rozwinięta, a Twoi pracownicy mogą w wolnym czasie korzystać ze zróżnicowanej bazy turystycznej, warto, abyś rozważył opcję inwestycji w apartament lub pokój hotelowy, w którym będą mogli zatrzymać się pracownicy Twojej firmy podczas podróży zawodowych. Zakup pokoju lub apartamentu w systemie condo to nie tylko bezpieczne ulokowanie kapitału, ale również baza noclegowa dla Ciebie, Twojej rodziny i Twoich pracowników.

Dla pracodawców wysyłających regularnie pracowników w podróże o charakterze zawodowym inwestycja w nieruchomość w systemie condo może okazać się bardziej opłacalna od płacenia za wynajmowane pokoje hotelowe. Kupując pokój w powstającym hotelu, Ty i Twoi pracownicy mogą z niego korzystać kilkanaście dni w roku, oprócz tego zarabiasz na nim od 6 do 9 procent w skali roku w postaci wypłaty czynszu, a na dodatek wartość nieruchomości z roku na rok wzrasta.

Statystyki pokazują, że w dzisiejszych czasach coraz więcej osób podróżuje, a to z kolei oznacza zwiększone zainteresowanie bazą hotelową. Wyjazdy w celach zawodowych, w odróżnieniu od wakacyjnych, wypoczynkowych nie są zależne od pory roku i praktycznie odbywają się przez cały rok. Będąc właścicielem pokoju hotelowego w nowoczesnym hotelu typu condo, nie tylko zarabiasz na wynajmie, ale również swoim pracownikom zapewniasz wyjątkowo komfortowe warunki. Japoński miliarder, jeden z najwybitniejszych biznesmenów tego kraju - Inamori uważa, że jeśli chcesz mieć jajko, to musisz dbać o kurę. Na tej zasadzie opiera swoje podejście do biznesus i pracowników. Komfortowy pokój w conodhotelu oferującym takie usługi, jak sauna, siłownia, restauracja, salony masażu może być wartością dodaną dla Twojego biznesu.

Koszty  utrzymania nieruchomości zakupionej w celu użytkowania podczas podróży służbowych można odliczyć od dochodu, jako wydatki związane z działalnością gospodarczą.

Pracodawca będący właścicielem condoapartamentu nie musi ograniczać liczby pracowników wyjeżdżających w podróże biznesowe, nie musi wybierać hoteli o niższym standardzie, ani skracać czasu wyjazdów w interesach. Rosnąca w siłę gospodarka oznacza również wzrost cen noclegów w Europie o przynajmniej 3,7 proc. Inwestycja w pokój hotelowy może okazać się idealną opcją na wygenerowanie pasywnego dochodu i stworzenia pracownikom Twojej firmy optymalnych warunków podczas delegacji. Warto również wspomnieć, że zdaniem ekspertów przemysł turystyczno-hotelowy będzie jednym z najbardziej stałych i najlepiej rozwijających się sektorów w nadchodzących dekadach.