Kategorie

Kontakt REinwestuj.pl

Doradzimy jak wybrać najlepszy apartament inwestycyjny

Maria

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 519 499 300

Walerian

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 698 695 683


Zainwestuj
w miniFARMĘ
fotowoltaiczną

od 200 000 zł
stopa zwrotu 16%

DOinwestuj.pl

tel. 510 540 200
tel. 519 499 300

Crowdfunding nieruchomości, czyli udziałowe inwestowanie społeczne

Crowdfunding nieruchomości, czyli udziałowe inwestowanie społeczne od kilku lat z powodzeniem rozwija się w Polsce i zdobywa nowych zwolenników takiego rodzaju finansowania projektów. Crowdfunding nieruchomości pozwola inwestować w zyskowne projekty nawet tym, którzy dysponują niewielkimi kwotami. Jednocześnie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby bardziej zamożni inwestorzy mogli wykupić większą ilość udziałów – apartamentów – w wybranym condohotelu.

Dzięki crowdfundingowi nieruchomości niemal każdy ma możliwość zainwestowania w luksusowy apartament wakacyjny lub mieszkanie na wynajem. Projekty, w których kiedyś mogło uczestniczyć tylko wąskie grono inwestorów są teraz dostępne również dla osób dysponujących niewielkim kapitałem.

Inwestycje w apartamenty w systemie condo coraz częściej finansowane są drogą crowdfundingu grupowego. Zbiórki na grupowe inwestycje w condohotele prowadzone są na specjalistycznych platformach internetowych. Inwestorzy dysponujący nadwyżka kapitału mogą kupić apartament w condohotelu powstającym w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie lub miejscowościach wypoczynkowych takich jak Zakopane, Karpacz, Szklarska Poręba czy Kołobrzeg.

Popularne obecnie condohotele przyciągąją coraz więcej inwestorów z Polski i zagranicy, którzy na polskim rynku nieruchomości widzą szanse na sukces inwestycyjny i finansowy. Condohotele budowane w Polsce to często projekty o bardzo wysokim standardzie, usytuowane w atrakcyjnych miejscach i dysponujące luksusowymi udogodnieniami. Według ekspertów inwestowanie w apartamenty w systemie condo to jeden ze sposobów pomnażania kapitału zarówno dla indywidualnych klientów, jak i grup inwestorów.

Apartamenty w systemie condo mogą być finansowane przez kilku lub nawet kilkunastu inwestorów. Crowdfunding nieruchomości umożliwia zebranie dużych kwot pieniędzy w krótkim czasie. Takie grupowe inwestowanie w nieruchomości otwiera drzwi do inwestowania w nieruchomości szerokiej grupie potencjalnych nabywców.

Według ekspertów udziałowe finansowanie nieruchomości, stanowiące nowy trend na rynku w Polsce, będzie cieszyć się coraz większą popularnością i zdobywać coraz więcej uczestników. Wystarczy już ok. 50.000 zł by móc czerpać korzyści z inwestowania w apartamenty wakacyjne lub na wynajem. W nowym 2018 roku warto skorzystać z tej nowej alternatywy inwestowania w nieruchomości, która może dać dużo większe korzyści niż lokata bankowa.