Kategorie

Kontakt REinwestuj.pl

Doradzimy jak wybrać najlepszy apartament inwestycyjny

Maria

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 519 499 300

Walerian

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 698 695 683


Zainwestuj
w miniFARMĘ
fotowoltaiczną

od 200 000 zł
stopa zwrotu 16%

DOinwestuj.pl

tel. 510 540 200
tel. 519 499 300

Condohotel - bezobsługowy produkt inwestycyjny na rynku nieruchomości

Potencjalni inwestorzy zastanawiają się, jaki rodzaj nieruchomości charakteryzuje stabilność przychodów i stosunkowo niski poziom ryzyka. Rynek nieruchomości oferuje wiele możliwości, od standardowych mieszkań, biur i lokali komercyjnych na wynajem, po niszowe, ekskluzywne condohotele, condoapartamenty i miniapartamenty. W ostatnim czasie inwestowanie w hotele w systemie condo stanowi temat gorących dyskusji wśród osób szukających pomysłu na ulokowanie pieniędzy.

Osoby prywatne mogą skorzystać z możliwości zakupu apartamentu lub pokoju w condohotelu dysponującym wykwalifikowanymi pracownikami, recepcją, usługami na wysokim poziomie i rozbudowaną infrastrukturą hotelową, w której skład wchodzą baseny i spa, sale fitness, parkingi strzeżone, zaplecze gastronomiczne, sale konferencyjne oraz recepcja/pomoc 24h. Inwestycja w nieruchomości typu condo stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznych produktów inwestycyjnych, jak fundusze inwestycyjne, obligacje i lokaty bankowe. 

Condohotel, w którym kupimy apartament lub pokój poza obsługą transakcji odpowiada za aktywną promocję, kompleksowe zarządzanie i wynajem naszej własności. Właściciele apartamentów w luksusowych hotelach czerpią korzyści nie tylko z reputacji i prestiżu hotelu w systemie condo, ale również z doświadczenia w dziedzinie zarządzania i reklamy. Inwestorzy, którzy chcą cieszyć się komfortem miejsca i lokalizacji bez borykania się z codziennymi problemami związanymi z zarządzaniem nieruchomością, taką inwestycję mogą uznać za idealną. Jest to bowiem inwestycja samoobslugowa, co stanowi wielka przewagą nad inwestycjami w mieszania na wynajem czy biura i lokale komercyjne, gdzie praktycznie każdy problem z najemcą pochłania czas i pieniądze właściciela.

Ponadto, właściciele pokoi i apartamentów w luksusowych condohotelach uzyskują nie tylko miejsce do odpoczynku, ale i rozwiniętą infrastrukturę hotelową, dzięki której nasz apartament zyskuje na atrakcyjności w oczach turystów i biznesmenów, czynsz kilkakrotnie przewyższający lokaty bankowe oraz wzrost wartości nieruchomości w czasie.

Zazwyczaj właściciele mogą korzystać z apartamentu przez określony czas w ciągu roku, a w pozostały jest on wynajmowany przez operatora zarządzającego.

Operatorzy condohoteli stosują dwa systemy zapłaty za wynajem/dzierżawę apartamentów. Najczęściej stosowany jest system stałej gwarantowanej stopy zwrotu. Właściciel apartamentu otrzymuje rocznie od 5 do 8% wartości zakupionego lokalu w zależności od lokalizacji i warunków najmu/dzierżawy, natomiast wysokość czynszu nie jest uzależniona od obłożenia condohotelu. Jest to stabilny i bezpieczny system rozliczeń. W drugim systemie zysk w wynajmu/dzierżawy dzielony jest najczęściej w stosunku 50/50 między właściciela a hotel (operatora). W pewnych condohotelach właściciel uiszcza dodatkowo miesięczną opłatę za zarządzanie, utrzymanie apartamentu i media. Aby ocenić realność powodzenia inwestycji, warunki umowy najmu/dzierżawy jakie proponuje nam developer czy operator hotelu w systemie condo najlepiej skontaktować się ze specjalistą, który weźmie pod uwagę kluczowe czynniki, takie jak lokalizacja condohotelu, przewidywane obłożenie obiektu, doświadczenie operatora i jego kadry zarządzającej, cena noclegu, i pomoże nam podjąć właściwą decyzję.