Kategorie

Kontakt REinwestuj.pl

Doradzimy jak wybrać najlepszy apartament inwestycyjny

Maria

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 519 499 300

Walerian

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 698 695 683


Zainwestuj
w miniFARMĘ
fotowoltaiczną

od 200 000 zł
stopa zwrotu 16%

DOinwestuj.pl

tel. 510 540 200
tel. 519 499 300

Jak kupić apartament w condohotelu - krok po kroku

Condohotele dynamicznie rozwijają się w Polsce. Ekskluzywne i niepowtarzalne, usytuowane nie tylko w najpiękniejszych zakątkach kraju, ale także w tętniących życiem metropoliach, apartamenty typu condo przyciągają uwagę inwestorów. Nie bez przyczyny również coraz więcej inwestorów zagranicznych decyduje się ulokować swój kapitał właśnie w Polsce. Condohotele rosnącą popularność zawdzięczają prestiżowi i wysokiej opłacalności sięgającej nawet 9% w skali roku.

W porównaniu do Europy Zachodniej w Polsce można nabyć nieruchomości w nadal atrakcyjnych cenach. Mimo że, od kilku lat rośnie umiarkowanie cena za metr kwadratowy,  według ekspertów znaczące wzrosty cen apartamentów jeszcze przed nami. W nadchodzącym roku polski rynek nieruchomości może osiągnąć nowy rekord cenowy.

Inwestowanie w nieruchomości, w tym apartamenty i pokoje typu condo, jest zatem znakomitą opcją ulokowania naszego kapitału. Inwestor nie musi martwić się o zarządzanie zakupioną nieruchomością, tak jak w przypadku mieszkania na wynajem. Inwestowanie w nieruchomości to jedna z najbezpieczniejszych i najlepszych form lokowania kapitału. W związku z dużym zainteresowaniem inwestycjami dewelopersko-hotelarskimi, czyli condohotelami, postanowiliśmy przybliżyć Państwu procedurę sprzedaży apartamentów w systemie condo. 

Jak wygląda procedura zakupu apartamentu w condohotelu?

1. Klient umawia się na rozmowę wstępną z doradcą firmy REinwestuj.pl, podczas której dokonuje się rozeznania potrzeb, preferencji i możliwości klienta.

2. Następnie doradca przygotowuje ofertę wraz z opisem projektu, kalkulacją cenową, planem inwestycji i zdjęciami.

3. Kolejnym etapem jest omówienie z klientem zaproponowanej oferty i doprecyzowanie szczegółów dotyczących modelu biznesowego, ponoszonych przez kupującego kosztów, możliwości odliczenia podatku VAT oraz rozmowa na temat stosownych umów w procesie zakupu.

4. Doradca firmy REinwestuj.pl wysyła klientowi wzory umów: rezerwacyjnej, przedwstępnej, umowy najmu lub dzierżawy, czasami niezależnej umowy o wyposażenie lokalu i wreszcie umowy przenoszącej własność lokalu (zwanymi także: umową przyrzeczoną lub ostateczną).

5. W międzyczasie klient ma możliwość obejrzenia gotowego condohotelu albo budowy lub działki, jeżeli budowa jeszcze się nie rozpoczęła. 

6. Jeśli klient zdecyduje się na zakup wybranej nieruchomości, to podaje dane do sporządzenia umowy rezerwacyjnej. Gotowa umowa, parafowana przez sprzedającego, wysyłana jest do klienta, który podpisuje ją i odsyła do biura sprzedaży. Po przelaniu zaliczki Klient ma pewność, że apartament jest zarezerwowany wyłącznie dla niego.

7. Kolejne umowy podpisuje się w zależności od etapu, na jakim znajduje się budowa condohotelu. Jeżeli obiekt już funkcjonuje to można pominąć umowę rezerwacyjną, a nawet przedwstępną i od razu podpisać umowę przeniesienia własności. Ta umowa wymaga formy aktu notarialnego, natomiast umowa przedwstępna w zależności od klienta może mieć formę umowy cywilnoprawnej lub aktu notarialnego.