Kategorie

Kontakt REinwestuj.pl

Doradzimy jak wybrać najlepszy apartament inwestycyjny

Maria

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 519 499 300

Walerian

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 698 695 683


Zainwestuj
w miniFARMĘ
fotowoltaiczną

od 200 000 zł
stopa zwrotu 16%

DOinwestuj.pl

tel. 510 540 200
tel. 519 499 300

Dlaczego zakup apartamentu wakacyjnego w kurorcie jest opłacalny?

Apartamenty wakacyjne w kurortach, czyli wysoka stopa zwrotu i pewna lokata kapitału

Zakup apartamentu inwestycyjnego na wynajem w atrakcyjnych miejscowościach uzdrowiskowych może być świetnym sposobem na zainwestowanie i, co za tym idzie, powiększanie swoich zasobów finansowych. Według portalu Puls Biznesu spośród wszystkich typów nieruchomości największe zyski z najmu generują apartamenty wakacyjne w kurortach.

Apartamenty wakacyjne w kurortach to lokale w luksusowych hotelach i resortach SPA usytuowanych blisko natury w górach lub nad morzem, najczęściej w miejscowościach uzdrowiskowych. W 2017 roku najczęściej odwiedzanymi miejscowościami nadmorskimi były Kołobrzeg, Gdańsk, Świnoujście i Mielno. Według GUS ruch turystyczny nad polskim morzem zwiększył się o 4,1% w porównaniu do lat ubiegłych. Komfortowe apartamenty wakacyjne przyciągają turystów zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Góry natomiast kuszą turystów wiosną, latem i jesienią, a zimowe miesiące przyciągają narciarzy. Wśród najpopularniejszych górskich miejscowości znajdują się Zakopane i Karpacz.

Statystyki z rynku turystycznego pokazują, że liczba osób wypoczywających w Polsce wzrasta, ponadto społeczeństwo bogaci się i w związku z tym wymaga coraz bardziej luksusowych warunków wypoczynku. Dla wielu turystów, oprócz lokalizacji liczy się również standard hotelu, infrastruktura hotelowa, możliwość korzystania z zabiegów pielęgnacyjno - zdrowotnych, kąpieli w basenach oraz szybki dostęp do wysokiej klasy restauracji.

Apartamenty wakacyjne na wynajem

Aktualnie w górach i nad Bałtykiem realizowanych jest kilka projektów hotelowych wyróżniających się nowoczesnym designem oraz wysokim standardem usług i zakwaterowania. Osoby posiadające nadwyżkę finansową mogą kupić apartamenty inwestycyjne w Beskidach i Karkonoszach lub bezpośrednio w pierwszej linii zabudowy od morza. Takie apartamenty wakacyjne w kurortach cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób, które nabywają tego typu nieruchomość na wynajmem. Indywidualni inwestorzy kupują na własność apartamenty wakacyjne w kurortach, jednocześnie powierzając zarządzanie i wynajem profesjonalnemu operatorowi. Właściciel takiego apartamentu wakacyjnego w kurorcie oprócz umowy sprzedaży podpisuje dodatkowo umowę najmu na 10 lub 15 lat, gwarantującą mu stopę zwrotu w wysokości około 7-8%.

Zwrot z inwestycji w apartamenty wakacyjne

Zwiększenie ruchu turystycznego w Polsce pozytywnie wpływa na rynek nieruchomości, zwłaszcza na projekty deweloperskie z przeznaczeniem na wynajem krótkoterminowy. Polacy chętnie kupują apartamenty wakacyjne w kurortach, gdyż taka lokata kapitału nie tylko pozwala uzyskać wysoką stopę zwrotu, ale także oferuje możliwość korzystania z pobytów właścicielskich i wypoczynku w luksusowych warunkach. Znaczna większość obiektów hotelowych wykończona jest w standardzie 4 gwiazdek, pozwalających na spędzenie wakacji w komfortowych warunkach.

Wystarczy wykonać prostą kalkulację, aby zobaczyć, że apartament wakacyjny w cenie około 345 000 złotych z gwarantowaną stopą zwrotu w wysokości 8% zwraca się po 15 latach. Żadna inna forma bezpiecznego inwestowania nie gwarantuje tak wysokich stóp procentowych.

Kwitnąca turystyka w Polsce

W ostatnich kilku latach miejscowości turystyczne w polskich górach znowu stały się modną destynacją. Zmodernizowane wyciągi narciarskie, luksusowa infrastruktura hotelowa z basenami, gabinetami odnowy biologicznej, ekskluzywnymi restauracjami sprawiły, że w Karkonosze, Tatry czy Bieszczady przyjeżdża rosnąca liczba turystów z Polski i z zagranicy. Podobnie nad morzem operatorzy hotelowi mówią o wysokim obłożeniu. Sezon nad Bałtykiem z roku na rok wydłuża się, między innymi ze względu na to, że nie tylko pogoda stanowi o udanym urlopie, ale także komfort miejsca oraz alternatywne atrakcje i aktywności w hotelu, w którym turyści spędzają urlop.

Wielu inwestorów przekonało się, że apartamenty wakacyjne w kurortach mogą być źródłem pasywnego dochodu. Czerpanie zysków bez zaangażowania czasowego właściciela świetnie sprawdza się w dzisiejszych, zagonionych czasach, gdzie każda chwila wolnego czasu jest na wagę złota. Na zakończenie warto dodać, że zakup apartamentu wakacyjnego w kurortach przestaje być formą lokowania kapitału przeznaczoną tylko dla osób z już zgromadzoną nadwyżką finansową. Niskie stopy procentowe przemawiają za tym, że warto inwestować w polskich kurortach i stopniowo osiągać wolność finansową zarabiając na wynajmie i wzroście wartości nieruchomości..

Zapraszamy do odwiedzenia naszego portalu i zapoznania się z aktualną ofertą apartamentów w kurortach nad morzem i w górach.