Kategorie

Kontakt REinwestuj.pl

Doradzimy jak wybrać najlepszy apartament inwestycyjny

Maria

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 519 499 300

Walerian

Ekspert ds. nieruchomości

tel. 698 695 683


Zainwestuj
w miniFARMĘ
fotowoltaiczną

od 200 000 zł
stopa zwrotu 16%

DOinwestuj.pl

tel. 510 540 200
tel. 519 499 300

Apartament inwestycyjny w górach - atrakcyjny dochód pasywny i fantastyczny wakacyjny dom

Zainwestuj w apartament inwestycyjny w górach w
Świeradowie Zdroju


Dlaczego warto zainwestować w apartament w górach i zarabiać na wynajmie?

 
Świeradów Zdrój to atrakcyjnie położony kurort górski charakteryzujący się malowniczym otoczeniem i nowoczesną infrastrukturą rekreacyjną. O każdej porze roku przyciąga turystów z kraju i zagranicy. W ostatnich latach ta popularna miejscowość wypoczynkowa przechodzi okres dynamicznego rozwoju, co budzi coraz większe zainteresowanie wśród deweloperów i osób poszukujących apartamentów inwestycyjnych w górach.

To właśnie tutaj w bezpośrednim sąsiedztwie jedynej w Sudetach Kolei Gondolowej realizowany jest projekt deweloperski liczący 460 apartamentów inwestycyjnych wyposażonych i wykończonych w najwyższym, luksusowym standardzie. Ten górski condohotel realizowany przez renomowanego dewelopera pozwoli inwestorom zarabiać na najmie krótkoterminowym 8% w skali roku oraz korzystać z pobytów właścicielskich w jednym z najpiękniejszych polskich uzdrowisk.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem apartamentu inwestycyjnego w górach?

Sukces apartamentów inwestycyjnych w górach to przede wszystkich atrakcyjna, strategiczna  lokalizacja. Doświadczony inwestor zdaje sobie sprawę, że o sukcesie inwestycji deweloperskiej, hotelowej decyduje przede wszystkim trafna lokalizacja. Świeradów Zdrój opisywany jest w przewodnikach wakacyjnych jako turystyczna perła. Dlaczego? Izerski kurort znany jest ze źródeł wód leczniczych, mikroklimatu i czystego powietrza. Świeradów Zdrój ze względu na bogactwa wód mineralnych i radonowych oraz pokładów borowin znanych ze wspaniałych właściwości zdrowotnych przez cały rok przyciąga kuracjuszy. Dodatkowo świetna infrastruktura narciarska i rowerowa sprawia, że Świeradów to idealna destynacja wypoczynkowa dla narciarzy, rowerzystów i biegaczy. Duża liczba turystów oznacza wysokie obłożenie, a to z kolei wpływa na świetne funkcjonowanie apartamentów inwestycyjnych w górach w modelu condohotelowym. Zatem wysoka liczba turystów odwiedzających Świeradów Zdrój gwarantuje wysokie obłożenie hoteli i sukces projektu, w który chcemy zainwestować. Biorąc pod uwagę walory uzdrowiskowe i krajobrazowe Świeradowa Zdroju można śmiało stwierdzić, że jest to kurort spełniający wszystkie wymogi atrakcyjnej lokalizacji, a więc lokalizacji na rentowną i bezpieczną inwestycję. Inwestorzy decydujący się na zakup apartamentu inwestycyjnego w tym górskim condohotelu mogą liczyć na wieloletnie zarabianie na wynajmie gwarantowanym umową najmu z operatorem.

Sukces condohotelu z apartamentami inwestycyjnymi w górach to nie tylko atrakcyjna lokalizacja, ale także doświadczony deweloper i operator

O sukcesie inwestycji deweloperskiej oprócz atrakcyjnej lokalizacji decyduje również doświadczenie dewelopera i operatora. Pięciogwiazdkowy resort powstający w sąsiedztwie kolei gondolowej realizowany jest przez jednego z najbardziej doświadczonych polskich deweloperów, który na swoim koncie ma już 9 zrealizowanych górskich condohoteli w najbardziej unikatowych rejonach Polski oraz 160 mln zł wypłat czynszu nabywcom apartamentów inwestycyjnych. Wybór lokalizacji na realizację condohotelu poprzedzony jest dogłębną analizą potencjału danej lokalizacji oraz oceną walorów turystycznych. Apartamenty inwestycyjne w górach wykończone są z dbałością o każdy detal a architektura i infrastruktura hotelowa spełniają najwyższe standardy estetyczne i hotelarskie. Budowane apartamenty inwestycyjne mają spełniać, a nawet przekraczać oczekiwania gości hotelowych, którzy chętnie tu powrócą. Operator dba o obłożenie hotelu utrzymujące się na poziomie 65%, tak aby inwestorzy, czyli właściciele apartamentów inwestycyjnych co miesiąc otrzymywali czynsz wynikający z umowy najmu.

Apartamenty inwestycyjne w górach - tendencje turystyczne

Według portali hotelarskich europejscy podróżni mają zamiar zwiększyć w 2024 roku wydatki na krótkie urlopy i wakacje. Jednocześnie wymagania dotyczące infrastruktury hotelowej i standardu nadal rosną i większość ankietowanych woli wyjechać na krócej decydując się tym samym na wyższy standard obiektu zapewniający dostęp do Spa, basenu i restauracji. Jest to też związane z rosnącymi zarobkami w Polsce i Europie. Zarabiamy więcej, więc jesteśmy w stanie wydać więcej na wypoczynek. Z przeprowadzonych ankiet wynika, że 79% badanych Europejczyków planuje wyjechać na urlop w 2024 roku. Spośród nich 43% twierdzi, że planuje w tym okresie „wydać więcej niż zwykle” na wakacje, a 13%, że wyda „znacznie więcej” (źródło Hotelarz).

Infrastruktura – apartamenty inwestycyjne w górach w Świeradowie Zdroju

Potencjał Świeradowa Zdroju docenili nie tylko kuracjusze i turyści, ale także deweloperzy, dzięki którym uzdrowisko dynamicznie rozwija się i wzbogaca swoją ofertę wypoczynkową. Powstający condohotel składający się z czterech budynków i 460 apartamentów inwestycyjnych zapewni dostęp do basenu, strefy wellness i Spa, restauracji strefy golfa i placu zabaw dla dzieci. W sąsiedztwie dostępne są przez cały rok: kolej gondolowa i Sky Walk, czyli platforma widokowa ze szklanymi tarasami. Najwyżej położona atrakcja turystyczna miasta, Czarci Młyn – zabytkowy budynek z 1890 roku, który działa do dnia dzisiejszego, czy Izerski punkt antygrawitacyjny – jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie obiekty same wtaczają się pod górę.

Atrakcyjna lokalizacja, doświadczony operator, bogata infrastruktura i lokalne atrakcje krajobrazowo-przyrodnicze kluczem sukcesu apartamentów inwestycyjnych w górach

Analiza czynników mających wpływ na sukces i powodzenie apartamentów inwestycyjnych w górach pokazuje wysokie bezpieczeństwo proponowanej inwestycji i ogromny potencjał turystyczny realizowanego obiektu. Inwestycyjny apartament w górach to nie tylko doskonała inwestycja, ale też świetna baza wypadowa w otoczeniu gór i lasów dla całej rodziny. Dodatkowo kupując apartament w condohotelu w Świeradowie Zdroju inwestor zyskuje na wzroście wartości nieruchomości. Natomiast zakup takiego apartamentu inwestycyjnego w górach to radość z wypoczynku połączona z zarabianiem na wynajmie krótkoterminowym nieruchomości oraz ochrona kapitału przed inflacją.

Jeśli szukasz apartamentu inwestycyjnego w górach, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą zarówno gotowych apartamentów, jak również lokali w realizacji: https://www.reinwestuj.pl/category/swieradow-zdroj