Kategorie

Kontakt REinwestuj.pl

Kraków – miasto turystów, studentów i inwestorów

Jak zostać inwestorem w nowoczesne akademiki typu condo i dlaczego warto inwestować w Krakowie?

 

Turystyczna kolebka Polski – Kraków

Kraków to miasto o bogatej historii, która sięga początków państwa polskiego. Zapisało się na mapie historii jako siedziba królów Polski i dawna stolica państwa. Nie dziwi fakt, że jest jednym z najbardziej obleganych turystycznie miast nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Miliony turystów co roku odwiedzają Zamek i Katedrę na Wawelu, Bazylikę Mariacką z ołtarzem Wita Stwosza, Rynek Główny z zabytkowymi Sukiennicami, czy żydowską dzielnicę Kazimierz wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Liczne atrakcje cykliczne i wydarzenia kulturalne oraz bogata baza gastronomiczna sprawiają, że Kraków jest miastem o wyjątkowym klimacie i prawdziwej magii. Dawna stolica Polski to drugie, największe miasto w kraju, przyciągające dziesiątkami nowoczesnych multimedialnych atrakcji dla najmłodszych i młodzieży. Dla amatorów wycieczek górskich i tras rowerowych w najbliższym sąsiedztwie miasta rozpościera się Jura Krakowsko-Częstochowska – to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w Polsce pod względem krajoznawczym, przyrodniczym oraz historycznym.

Kraków - miasto studentów

W Krakowie znajdują się 23 uczelnie wyższe, a w ich murach studiuje rocznie ponad 200 tysięcy studentów. Są to znane i renomowane uczelnie z ponad 650-letnią tradycją. Nie trudno sobie wyobrazić, że Kraków tętni życiem studenckim o niepowtarzalnym klimacie, który z łatwością można pokochać. To sprawia, że Kraków jest miastem atrakcyjnym również dla studentów z zagranicy. Wielu obcojęzycznych studentów przyjeżdża m.in. na Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Ekonomiczny, Akademię Górniczo Hutniczą lub Politechnikę Krakowską biorąc udział w międzynarodowych programach współpracy studenckiej. Utalentowani, dobrze wykształceni, młodzi ludzie, to jeden z największych kapitałów Krakowa. Z kapitału tego czerpią firmy lokujące inwestycje w dawnym grodzie Kraka.

Możliwości inwestycji w Krakowie

Tylko w ostatnich latach w Krakowie rozwinęły się liczne inwestycje w branży nowoczesnych usług dla biznesu, IT oraz firm produkcyjnych, takich jak Heineken czy Rolls-Royce. To sprawia, że w Krakowie dynamicznie rozszerza się mapa inwestycji związanych z rynkiem nieruchomości. Dużym zainteresowaniem inwestorów krajowych i zagranicznych cieszą się sieci apartamentów, condohoteli czy powierzchni biurowych. Prawdziwy jednak rozkwit krakowski rynek nieruchomości odnotowuje w zakresie prywatnych akademików typu condo. Kraków to obecnie największy w Polsce kampus, a studenci stanowią niemalże jedną czwartą mieszkańców miasta. Stale rosnąca oferta dydaktyczna wyższych uczelni, duże zainteresowanie studentów z zagranicy, a także preferowany wyższy standard akomodacji są czynnikami, które determinują wzrastający popyt na tego typu inwestycje w Krakowie.

Inwestycja w akademiki w systemie condo

Inwestycja w akademiki w systemie condo polega na zakupie nowoczesnego apartamentu inwestycyjnego w prywatnym akademiku wraz z jednoczesnym podpisaniem długoterminowej umowy dzierżawy z gwarantowaną wypłatą stałego, kwartalnego czynszu. Nabywca apartamentu nie martwi się o najemców, ani o opłaty eksploatacyjne, nie jest zaangażowany w zarządzanie wynajmem - to zadanie doświadczonego operatora. Ponadto najemca na inwestycji w systemie condo zyskuje podwójnie– na czynszu lokalu i na wzroście wartości nieruchomości wraz z upływem okresu realizacji umowy. Są to inwestycje na poziomie od 6% do 8%, wielokrotnie przewyższające rentowność lokat bankowych, a jednocześnie obarczone bardzo niskim ryzykiem inwestycyjnym. Sprawdzony model biznesowy i transparentne warunki inwestycji są gwarantem udanego biznesu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą nowoczesnych apartamentów inwestycyjnych w prywatnym akademiku w Krakowie już od 223 tys. zł. Ty też możesz zostać inwestorem!